Újra támadás érte Európa legnagyobb atomerőművét, leállt az áramellátás

Szerencsére komolyabb károk nem keletkeztek.

Ha világunk „terrorizmussal fenyegetett”, talán egyáltalán nem kéne bele atomerőműveket építenünk.
Nem szokásom a hivatalban lévő köztársasági elnökkel vitába szállni, most azonban kivételt kell tennem. Áder János így indokolja Paks2 harminc évre titkosítását: „Egy atomerőmű nem biciklitároló, ezért terrorizmussal fenyegetett világunkban nemcsak indokolt, hanem egyenesen szükséges egy atomerőmű építésével és működésével kapcsolatos adatok védelme, titkosítása. Fontos ugyanakkor, hogy csak a magyar polgárok biztonságát és az erőmű biztonságos működését garantáló információk élvezzenek titokvédelmet.”