Nemzeti konzultáció: arról lehet dönteni, hogyan tovább a magyar gazdaságban
A Fidesz mindenkit arra kér, hogy töltse ki a nemzeti konzultációt.
A CÖF már megint nagyot alakított. Közzétett egy nyilatkozatot, de annyira gáz, hogy nem is egészen értem, mi célt szolgál.
„Nem értem, hogy miért kell ilyenekkel kezdeni az új évet, de a CÖF már megint nagyot alakított. Közzétett egy nyilatkozatot, de annyira gáz, hogy nem is egészen értem, mi célt szolgál. Feltételezem, hogy a szétszéledő nyájat akarják újra összeterelni, bár inkább csak azt sikerült demonstrálni, hogy valamiért nagyon kétségbeesettek.
Elnézést kérek az olvasótól, de én ezt leközlöm, ha mást nem elrettentő példának jó lesz. A dőlt betűk a CÖF-től származnak. (...)
»A nemzeti vagyon több mint 90 százalékát rabló-privatizálták. STOP. A devizahitelesek egzisztenciáját megroppantották, családok ezreit taszították kilátástalanságba. STOP.«
1. Nemzeti vagyon nincs. Nem létezik olyan. Létezik magántulajdon, önkormányzati tulajdon, nemzeti tulajdon nincs. A nemzeti vagyonnak csupán politikai szóhasználatban van értelme, sem jogi, sem gazdasági értelemben nem létezik, tehát százalékairól sincs értelme beszélni.
2. A privatizáció folyamatát bőven lehet kritizálni, de egyrészről ezt zömében az Antall-kormány végezte, tehát rossz helyre címzi a kritikát, másrészről a privatizáció úgy általában véve, egyáltalán nem rossz. Hogy őszinte legyek, beszélgethetnének egy kicsit a lengyel kollégáikkal a szocialista nagyiparról, privatizációról és kapitalizmusról. Megéri.
3.1. Senki nem kötelezte a devizahiteleseket devizahitel felvételére.
3.2. Tessék annak szemrehányást tenni, aki miatt 310 Ft az euró. Egy normális gazdaságpolitika mellett a válság akut éveit leszámítva nem lenne probléma a devizahitel. (...)
Hát, ezt hozta nekünk az új év: új hülyeséget.”