Brüsszel hibázott, amikor felvette Amerika leglelkesebb pomponlányának a szerepét
Egy elemzés szerint Európa nagy árat fizethet, amiért az ellenségeskedést választotta Kínával.
Egy kormány számára, amelyik a szabályokban nem, csak az „erőben” hisz, ez számít valóban potens ellenzéki hangnak.
„Rendkívül tanulságos volt, hogy az internetadó-ellenes tüntetés hogyan alakult át pillanatok alatt egy, a Fidesz rendszerének alapjait megkérdőjelező demonstrációvá. Rendszeresen felhangzottak a »Ruszkik haza!«, a »Seggnyaló HírTv!«, illetve az »Orbán takarodj!« skandálások. A legnagyobb üdvrivalgás pedig az EU zászlót fogadta. Mindeközben mintegy fél órán át teljesen védtelenül állt a Fidesz egyik központi épülete, amelynek kerítését bedöntötték és ablakainak egy részét betörték.
Mindez nem fog szavazatot hozni az ellenzéknek és nagy valószínűséggel nem jelenti egy új politikai képződmény hajnalát sem.
A kormányfőnek mégis nagyobb fejfájást fog ez okozni, mintha az előbbi forgatókönyvek valósulnának meg.
Ezek az emberek ugyanis nyilvánvalóan zsigerileg elutasítják őt és a rezsimjét, miközben legalábbis egy este erejéig nem hatotta meg őket a kétharmad hatalma. Ez pedig egy olyan, az utcagyerek hatalmi felfogását tükröző (csak az »erő« számít) gondolkodásban, mint Orbán Viktoré, rettentő ijesztő lehet. Valószínűleg nem véletlen az sem, hogy olyan fontosságot tulajdonít a fegyveres erők drámai mértékű béremelésének.
Nem világos még, hogy tényleg valódi változás kezdődött-e el a tegnapi demonstrációval. Ha a kormány meghátrál, akkor könnyen lehet, hogy mérföldkőként tekinthetünk majd a vasárnapi tüntetésre. Olyanra, mint ahol új recept született a kétharmad mind elképesztőbb intézkedéseinek ellensúlyozására.”