„3. Tagadta, hogy belépett az MSZP-be, pedig mi az hogy, nagyon is
Bokros maga legendának nevezte MSZP-s párttagságát a Hírszerzőnek adott interjújában: »Az MSZP-be való belépésem legenda. Nem léptem be sem a szocialista pártba, sem máshová.« 1996-ban, a Mozgó Világnak adott Bossányi Katalinnal készített interjújában ezzel szemben kifejtette: »Sosem tagadtam, hogy baloldali vagyok, a párttagságomat is megtartottam 1991-ig.« Hozzátette: »Én akkor lépek be az MSZP-be, amikor sokan éppen kifelé tartanak.« Bokros 90-ben még MSZP-s parlamenti képviselő volt, azóta megjárta az MDF-t, e-mailben bizonygatta jobboldaliságát, továbbá radikális jobboldali pártokkal ült egy frakcióban az Európai Parlamentben, most pedig a baloldal főpolgármester-jelöltje. Ezt hívják színes életútnak.
4. Becsapta a pártját
Amikor Bokros Lajos az MDF EP-jelöltségét elvállalta, kézjegyével vállalta azt is, hogy amennyiben a párt Országos Választmánya visszahívja, visszaadja képviselői mandátumát. A párt Országos Választmánya több mint 90 százalékos arányban Bokros visszahívása mellett döntött. Bokros pedig kijelentette, hogy ő már pedig nem adja vissza mandátumát. Bokros tehát becsapta az őt delegáló pártot, a legkevésbé sem hálálta meg a belé vetett bizalmat. (...)
6. Korábban az Alkotmánybíróságot támadta, ma a jogállamot félti
A már említett Mozgó Világ interjúban a Bokros-csomag Alkotmánybíróság által megsemmisített részeiről a következőképpen értekezett: »Én úgy gondolom, hogy az Alkotmánybíróság kifejezetten negatív szerepet játszott, és antimodernizációs döntéseket hozott. … Jogászok sora állítja, hogy nemcsak túllépték azokat a kereteket, amelyekre jogosítványaik szóltak, hanem jogilag is vitatható az állásfoglalásuk.« Bokros ma már a jogállamiságot félti, míg korábban semmibe vette egy független jogállami intézmény szakmai tekintélyét.”