Úgy földbe állt a német vállalat, mint a gerely – búsulhatnak a románok
400 millió euró hiányzik, Romániában kongatják a vészharangokat.
Maga a felvetés – az, hogy Oroszországnak érdekében áll a székelyföldi autonómia-törekvéseket támogatni, így próbálván gyengíteni Romániát, amely az Egyesült Államok és a NATO egyik legfontosabb szövetségese a térségben – nem új.
„Maga a felvetés – az, hogy Oroszországnak érdekében áll a székelyföldi autonómia-törekvéseket támogatni, így próbálván gyengíteni Romániát, amely az Egyesült Államok és a NATO egyik legfontosabb szövetségese a térségben – nem új.
A romániai közbeszédben az ukrán-orosz konfliktus kezdete óta jelent meg ez a spekuláció, és nem teljesen alaptalan. A magyar kormány burkoltan oroszbarát külpolitikája, a Jobbik nyíltan ápolt orosz kapcsolatai, az utóbbi években megerősödött nemzeti radikális mozgalmak Erdélyben és a székelyföldi autonómia-mozgalom mind olyan tényezők, melyek erősítik ezt az elméletet.
A Center for Eurasian Strategic Intelligence oldalán publikált elemzést olvasva azonban világossá válik, hogy annak a szerzője legjobb esetben is másod- és harmadkézből kapott információkkal dolgozik, és csak napisajtóból ismeri a magyarországi, illetve az erdélyi magyar belpolitikai helyzetet. (…)
Tovább keresgélve kiderül, az idén 32 éves Abigail Kalapong nevéhez tudományos vagy civil szférában elért teljesítmény nem fűződik, ellenben 84 cégben igazgató vagy titkár. És mindegyik cég ugyanarra a Bedford Street-i címre van bejegyezve, ahova a CESI.
Abigail Kalapong tehát egyértelműen stróman, most már csak az a kérdés: kinek áll érdekében elemzést publikálni a székelyföldi autonómia-törekvések orosz hátteréről? És ki fog hamarosan hivatkozni erre a szövegre?”