„Lehülyézte” Le Pen az EU csúcspolitikusait, csak Orbánt nem
A francia politikus őrületnek nevezte azt, ami Európában folyik.
Óriási probléma, hogy nagyon sok fanatikus fejében összeforrt a liberális demokrácia fogalma az „Elmúlt Nyolc Év” MSZP-SZDSZ bohózattal. Ezek téves percepciók.
„Óriási probléma, hogy nagyon sok fanatikus fejében összeforrt a liberális demokrácia fogalma az »Elmúlt Nyolc Év« MSZP-SZDSZ bohózattal, különböző Szaniszló féle háttérhatalmas ökörségekkel, a korrupcióval, sok magyar által irigyelt »gazdagokkal«, a devizahitelükkel, a rezsivel.
Ezek téves percepciók.
A liberális demokráciát nem ezekben érzékeljük. A rendszer nem egy liberális hatalmat, melegeket vagy zsidókat szolgál és erősít. Ezt leggyakrabban radikális iszlamisták állítják, akik egyébként lelki sérült, tanácstalan embereket vesznek rá arra, hogy robbantsák fel magukat egy jó kis mennyországba jutás miatt.
A rendszer azért kapta a liberális jelzőt, mert individuumok kollektív döntései adják az alapját annak. Olyan döntések ezek amelyeket szabadon hoznak. Nem egy párté, nem egy érdekcsoporté és nem is egy emberé, hanem individuumok kollektív döntései.
Nincsen olyan, hogy illiberális demokrácia. Legalábbis olyan nincs amiben a hatalmi szférán kívül eső emberek beleszólhatnak bármibe és Orbán sem olyat akar építeni, mivel nem lehet.
Sikeres volt a Fidesz pár éve tartó vakító PR hadjárata, mert valahogy össze tetszettek keverni a saját életüket, anyagi helyzetüket és szabadságukat a papíron létező állami vagyonnal, a hitelektől való függetlenséggel és hungarikumokhoz hasonló parasztvakításokkal. Abban a hibában vergődnek, hogy elhiszik azt amit látnak Oroszországból, Kínából, Türkmenisztánból, Kazahsztánból és hasonló Orbán Viktor által mostanában nagyon kedvelt nemzetekből. Amit nem látnak, az egy olyan el nem hanyagolható különbség, hogy ott kuss van mindenkinek és az átlagembereknek (mint ön, a testvére, az anyukája, vagy a barátja) annyira nem jó ott. Ami miatt önökkel ezt el lehet hitetni, az az a jelenség, hogy a gazdaságot húzó és az azokat irányító embereknek tényleg nagyon bejött az élet, de gondolom világos, hogy nem mindenki lehet a Gazprom vagy a Roszatom megbecsült dolgozója. A többieknek nem jut abból a sok (ezer milliárd eurókban mérhető) pénzből semmi sem és ezáltal sokkal jobban hasonlít az önök által vizionizált gonosz, globális háttérhatalmak által irányított liberális rendszerre, mint az aminek az elbukását várják. Ott csak a leggazdagabbak élnek jól és szabadon.”