A PLT cikkére reflektáló, Mi lesz veled, fiatal középosztály? című cikkünk sok visszajelzést, nagy visszhangot kapott. Úgy döntöttünk: vitát, párbeszédet, beszélgetést indítunk a témáról egy cikksorozat formájában, amire elsősorban magukat megszólítottnak érző olvasóink írásait vártuk. Az eddig megjelent írásokat itt olvashatják.
Olvasónk, Dániel J. írása.
*
Elég a mindenoldali cinizmusból!
Sok tekintetben valódi probléma az, amiről az eddigi cikkek szólnak. Nem egy barátomtól, munkatársamtól hallottam az utóbbi választások kapcsán, hogy ők leszarják, nem szavaznak, érvénytelenül szavaznak, és így tovább. Mert szerintük egyik rosszabb mint a másik.
És bár engem egészen kisgyerek korom óta hihetetlenül érdekelt a politika világa (vagy tán épp ezért), tökéletesen megértem a hozzáállásukat, bár egyetérteni semmiképp nem tudok vele. A 2006 és 2014 közötti nyolc év a politika kollektív árulásáról szólt.
Először a baloldali pártok árulták el a szavazóik bizalmát, a gyurcsányi elhazudott választással, a hatalomhoz való ragaszkodással, közjogi takarózással. Persze ugyanez ment kicsiben is. A magát fiatalosnak, modernnek hazudó ún. „balliberális” oldal idején rekord mértéket öltött a szórakozóhelyeken tartott razziák gyakorisága; nem egy baloldali polgármester kelt fel hogy a porba tapossa a romkocsmákat és úgy egyáltalán a főváros éjszakai életét. Mindezt egy olyan oldal, ami természetes szavazójának tekintette és máig annak tekinti (tévesen) ezen romkocsmák fiatal városi közönségét.
Aztán 2010-ben ez az oldal, a szervilitás és demagógia (lásd 2009-es EP kampány) legocsmányabb fokára süllyedt SZDSZ-szel együtt megkapta a magáét. Én is ott voltam és leadtam a szavazatomat a Fideszre. Igen ám, de amikor én leadtam azt a szavazatot, akkor az Álmok Álmodói Fideszre, a fiatal középosztályt támogató, a „merjünk kicsik lenni” gondolkodást elutasító, a hagyományos jobboldali tisztesség és méltóság platformján álló Fideszre szavaztam.
Miután kiosztottam a magam pofonját a baloldalnak, választott képviselőim hamarosan nekem is leosztottak egy sallert meg pár kokit. Az első talán Matolcsy György „görögös”megszólalása és a forint sosem látott beszakadása volt. Ezután a munkatársaimmal azon viccelődtünk, hogy a Fidesz vezérkarának bizonyára jelentős short pozíciói lehettek a magyar valutában. Volt egy jó éves időszak, amikor az EUR/HUF valutapáron a legjobb kereskedési stratégia az volt, hogy ha kormánypárti sajtótájékoztató előtt forintgyengülésre kötöttél, akkor tuti volt a nyereség.