Sebeink nyalogatása helyett

2014. június 19. 14:03

A visszajáró vendégek között sok a művész, és míg az első Orbán-kormány idején még eljöttek, idén sorra mondják le a részvételt, mert egzisztenciális okokból félnek a következményektől. Interjú.

2014. június 19. 14:03
Farkasházy Tivadar
Válasz.hu

Nem arról van inkább szó, hogy – miként a baloldali blogszférában olvasható – többen bojkottálják a rendezvényt, mert sérelmezik, hogy a kormányt akarják szapulni, ahelyett, hogy a súlyos választási vereség után rendeznék a baloldal sorait?

Focivébé idején talán megengedi a hasonlatot: annak, hogy egy csapat ne kapjon gólt, legbiztosabb módja, ha az ellenfél térfelén játszik. Mármost mi is a kormány térfelén akarunk focizni, és a sebeink nyalogatása helyett az ország helyzetével – például a médiaegyensúly felbillenésével, a reklám- és választási törvénnyel – foglalkozni; azokkal a jelenségekkel, amelyek jobb banánköztársaságokban sem igen fordulhatnak elő. Az ellenzék helyzetét egyébként sem lehet két óra alatt megoldani, így akik ezt várják tőlem, csalódni fognak.

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

Ennél erősebb forrásból még nem hallottuk: lebuktatták Török Gábort, ezért a pozícióért küzd (Videó)

Ennél erősebb forrásból még nem hallottuk: lebuktatták Török Gábort, ezért a pozícióért küzd (Videó)
Tovább a cikkhezchevron

Akkor viszont maradnak ott, ahol a part szakad, vagyis a „szárszói gerontokráciánál” – figyelmeztetnek balliberális közírók.

Biztosan szóba fog kerülni, hogy idén is jobbára miért az idősek lesznek többségben, ám erre megvan a kézenfekvő magyarázat: őket már nincs honnan kirúgni, ezért félelem nélkül eljöhetnek.

Vécéfronton amúgy minden rendben?

A vécét tavaly óta felújítottuk, így ha a mellékhelyiségek iránt előszeretettel érdeklődő Index munkatársa óhajtja, le is fotózhatja. Sőt az Átlátszó.hu javaslatára a tavalyi elhíresült cikk szerzőjét, Panyi Szabolcsot felkértem, idén is jöjjön el, és értékes hozzászólásával emelje az esemény fényét, de nem élt a lehetőséggel.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 126 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Szőke Ciklon
2014. június 20. 10:25
"... idén sorra mondják le a részvételt, mert egzisztenciális okokból félnek a következményektől. Interjú. " Szerintem meg egyszerűen ráébredtek, hogy milyen ocsmány férgek vagytok!
Válasz erre
2
0
justiceforhungary
2014. június 20. 06:24
akkol nyalogasszál mászt
Válasz erre
1
0
orion
2014. június 20. 01:39
A vécé újfent oly ízléstelenre sikerült, mint amilyen a régi volt? Az odalátogató gerontokráciára tekintettel remélem, van legalább 2 darab; a kertben pedig már nőnek a szaballó pálmák.
Válasz erre
1
0
Ángyán Páván
2014. június 19. 22:40
...nyalogasd a pöcsömet.
Válasz erre
6
1
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!