Taroltak a magyar egyetemek a neves nemzetközi ranglistán, és ez nem véletlen
A pár éve bekövetkezett versenyképességi fordulatról kérdeztük a felsőoktatásért is felelős szakállamtitkárt.
Rózsásnak kitűnő minisztériumi és médiakapcsolatai lehetnek, mert már eltávolítása előtt értesült közelgő kirúgatásáról.
„Ha a hír mögé nézünk, hamar rájövünk, hogy vizsgálat volt, de jelentés nincs, és nincs kupleráj sem, de van a valóság eltorzításában érdekelt ötletadó. Az ügy hátterében felsejlik egy arc, akit a szél fújt át 2012-ben a Duna túloldaláról - az érettségizett Némethné miniszter asszony erős embereként - a Corvinusra gazdasági főigazgatónak annak ellenére, hogy kinevezését sem az egyetem Szenátusa, sem a bírálóbizottság nem támogatta. A hírek szerint Rózsás Péter hasonló beosztásából dicstelen körülmények között távozott a Budapesti Műszaki Egyetemről: a megkönnyebbülés hatalmas sóhaját a Fővám téren is hallani lehetett odaátról, és a műszakis kollégák részvét-telefonhívásait követően a közgázos vezetőség erősen aggódni kezdett...
A csúnya történet terepe a Fidesz felsőoktatási intézményrendszert átalakító ténykedése, amelyet az érintettek első blikkre az egyetemi autonómia elleni támadásnak véltek Klinghammer István államtitkári kinevezésétől kezdve az intézmény-összevonásokon és fizetős szakokon át a kancellári rendszer ötletéig. De, mivel a hazai felsőoktatás vezetői sem hülyék, hamar belátták, hogy a változások nem feltétlenül ellenük szólnak, és megkezdték az új helyzethez való alkalmazkodást. (...)