Szerintem a New York-i hatóságok komoly kockázatot jelentenek mindenféle járvány terjedésére
Ami már abból is kitűnt, hogy képtelenek voltak egy kórházi logisztika megszervezésére.
Molnár Gyulát fölmentették. Az elszámoltatásból egyelőre annyi maradt, hogy Budai Gyula elszámolt háromig, majd hazament. Úgy tűnik minden rendben. Minden rendben?
„A jogerős ítélet után két kínzó kérdés itt maradt. Úgymint: bíró és ügyész. A Kúria döntése nem teszi meg nem történté a Fővárosi Ítélőtábla korábbi verdiktjét. Abból ugyanis ordít az elfogultság, nem egyszerűen a tévedés, hanem a tételes jog némileg önkényes facsargatása – próbálok finoman fogalmazni, mert a magyar bíróságok egy valamiben kutya következetesek: tekintélyük védelmében. Pedig az ítélőtábla döntését kommentáló védők mind politikailag motivált ítéletről beszéltek, s noha a Kúria nem erre a véleményre bólintott rá, mégiscsak megerősítette ezt az álláspontot, hiszen más, épeszű magyarázat a másodfokú ítéletre ezt követően nincs.
Annál meg, ha a bírókat a politika befolyásolja, már csak az a rosszabb, ha saját előítéleteik befolyásolják őket. Jól tudjuk, hogy ha különösen nagy (esetleg különösen jelentős) kárértékű, közszereplőket érintő ügyben, a Fővárosi Ítélőtáblán ilyen ítélet születik, úgy milyen határozatokat hoznak alsóbb bíróságok, kevésbé frekventált helyeken. Amikor az ellenzék, a kormány az igazságszolgáltatásba történő egyértelmű és bárdolatlan beavatkozására, pusztán a bírói függetlenség hangsúlyozásával válaszolt, akkor ezt igen rosszul tette. Ha esetleg egyszer majd lesz elképzelés és erő a bíróságok nem hatalmi logikájú átalakítására, akkor majd pontosan azzal a retorikával kell megküzdeni, amelyet az ellenzék az előző ciklusban vitt.
A másik szereplő az ügyészség. Pontosabban a Központi Nyomozó Főügyészség. A Kopaszi-gát ügyében 2007-ben tett följelentést egy fideszes önkormányzati képviselő. Eddig tisztasor: ha egy ellenzéki politikusnak más nem jut eszébe, akkor följelent. A nyomozást a BRFK végezte, ám a mivel mentelmi joggal rendelkező személy is érintett volt, bizonyos részei átkerültek a már említett ügyészi szervhez. Amelyik viszont – hogy, hogy nem – éppen 2010. szeptember 27-én, kedden látta elérkezetnek az időt, hogy nagy sajtónyilvánosság mellett gyanúsítsa meg Molnárt és helyettesét. Öt nap múlva tartották az önkormányzati választást, ahol végül a szocialista politikus 48-41% arányban maradt alul fideszes kihívójával szemben. Azzal a kihívóval, akinek a gyanúsítás másnapján kinn voltak az új helyzetre reagáló plakátjai, szórólapjai, buszhirdetései (Törvényes rendet, Újbudán!).”