Az ötödik hadoszlop

2014. május 27. 16:24

A történelem nagyon is véget ért. Az európai iszlámról és a „bevándorlásról” szóló minden leírást eleve determinál maga a „veszély” létének a feltételezése.

2014. május 27. 16:24
Balázs Gábor
Rednews

„Minden nagyobb szabású elemzést, esszét illett egy időben azzal kezdeni, hogy talán a két legolvasottabb kortárs politikai gondolkodó, Samuel P. Huntington és Francis Fukuyama:  tévedett. Kissé árnyalta ezt a dolgot, hogy a tévedés tényét leszögező szerzők maguk két dologról voltak meggyőződve: a civilizációk harcban állnak egymással és a kapitalizmuson túli horizontok egyszerűen elképzelhetetlenek.


A történelem nagyon is véget ért.

A két neves szerző szerencsésen kiment a divatból, de persze a helyzet mit sem változott: a kapitalizmus örökkévalósága (a maga ontológiai jellemzőivel) éppúgy vitathatatlan tény, mint a dzsihád  és a nyugati, univerzális [sic!] értékek engesztelhetetlen küzdelme. Ennek a háborúnak jelentik az ötödik hadoszlopát az Európában élő muzulmánok, akik így értelemszerűen veszélyforrásként értékelődnek.

Az európai iszlámról (és a dolgok logikájából következően a »bevándorlásról«) szóló minden képet, leírást, esszét és a legtöbb »szociológiai« tanulmányt alig tagadhatóan mintegy eleve determinál maga a »veszély« létének a feltételezése és az ezt megoldani hivatott javaslatok, melyek variálódhatnak az állampolgárságtól való megfosztástól a tömeges kiutasításon át egészen a fizikai erőszakig (1).

Másrészről a feltételezett »muzulmán problémából« közvetlenül eredő iszlamofóbia legfontosabb következménye az agambeni értelemben értett »rendkívüli állapot« – azaz a rendes jogrend felfüggesztése egy meghatározott társadalmi csoport esetében.

Akiknél sajnos a mimimuma is hiányzik annak, hogy elviseljék tőlük különböző emberek közelségét, azok általában a »kulturális relativizmus« ellen való harccal kezdik végtelen litániájukat, amely tartalmát gyakran illetik az »univerzalizmus« jelzővel, de ne tévedjünk: csak saját felsőbbrendűségi érzésük szánalmas kifejeződéséről van szó.”
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 16 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
bumburi
2014. május 27. 20:04
Amig az európai országok kollektivan nem itélik el a trianoni gyalázatot, addig senkinek nincs joga azt várni, hogy bármilyen idegen identitású csoportra ne mint potenciális veszélyre tanuljunk. Trianon keserves lecke volt Magyarország számára.
Locassen
2014. május 27. 17:53
asszem ez a legtanulságosabb: "a francia identitást a külvárosi utcagyerekektől féltő Alain Finkielkraut-t senki sem tartja lengyel zsidónak, a roma-táboroktól rettegő párizsi főpolgármestert, Anne Hidalgo-t spanyolnak, a bevándorlófaló nizzai polgármestert, Christian Estrosi-t olasznak és így tovább. De egy Saint-Denis-ben született, az országot soha el nem hagyó, csak franciául beszélő fekete srác „bevándorló”. Lehet találgatni miért." Én szeretnék találgatni: azért, mert a lengyel zsidó, a spanyol párizsi, meg a nizzai digó mind jó francia hazafiak. Az a Saint-Denis-i személyiség meg nem. A kutyát nem érdekli senki genetikája, amíg a szívén viseli a hazája sorsát.
marko11
2014. május 27. 17:34
A Nagy Fehér Embernek kellett az olcsó munkaerő. Most meg csodálkoznak, hogy itt vannak és sokan vannak. És másmilyenek.
kjkj945
2014. május 27. 17:19
A hetedik kereszt
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!