Eldöntötte Trump, mi legyen az óraállítással
Azzal érvelt, hogy a mostani helyzet „kényelmetlen” és „nagyon költséges”.
Ha még néhány nap/hét múlva is létezik jelenlegi formájában Ukrajna, és nemzetközi konfliktusok sem terhelik napi életét, bizonyosan hangsúlyosabban előtérbe kerül leendő EU-tagságának a kérdése.
„Ha még néhány nap/hét múlva is létezik jelenlegi formájában Ukrajna, és nemzetközi konfliktusok sem terhelik napi életét, bizonyosan hangsúlyosabban előtérbe kerül leendő EU-tagságának a kérdése. Mivel ez ügyben az utóbbi napokban sokféle jelentés és politikai nyilatkozat napvilágot látott, nem haszontalan talán tisztázni ennek kapcsán a tényeket.
Mindenekelőtt: tagsági viszonyba egy nemzetállam az Európai Unióval sohasem úgy kerül, hogy az utóbbi »meghívja« az előbbit tagságra, az meg kötélnek áll. Hanem fordítva. (A »meghívás« ötlete egyébként nem feltétlen annyira abszurd, mint amilyennek elsőre hangzik. A NATO-ban igenis létezik ez a forma, a kilencvenes évek végén a magyar NATO-tagság is a tárgyalásra szóló »megívó levéllel« vette kezdetét. Van tehát ilyesmire precedens, de nem az EU-nál. Formálisan a folyamat itt mindig az ezt óhajtó ország tagsági kérelmével kezdődik.)
Na most: Ukrajnának eddig még egyik kormánya sem adott be tagsági kérelmet az Európai Unióhoz. (Ennek is megvan az oka: hogy ugyanis éppen EU-részről diplomáciai úton mindig óvták ettől Kijevet. De ez már egy másik történet. A lényeg, hogy egyelőre Brüsszelben nem ketyeg semmilyen formális ukrán tagsági kérelem.)”