Hogy mire jó a lobogók kihajigálása az ablakon? Röviden: semmire. Hosszabban kifejtve is ez a válaszom, de azért tegyünk néhány megjegyzést.
Szerencsétlen Gouda-, izé, Gaudi-Nagy Tamásnak jól jönne már a politikai kampányok utáni, pihentető holtszezon. Bár nagyon bátornak szánt, de valójában egyre értelmetlenebb politikai akcióival a Jobbik legemlékezetesebb 2010 előtti bulvárbotrány-időszakait idézi fel.
A két évvel ezelőtti, Európa Tanács-béli afférja, amikor a tenyérnyi magyar zászlócskáról vitatkozott az ülést vezető svéd politikusnővel, még úgy-ahogy szórakoztató volt, és rávilágított az ET bármely európai, nemzetközi sóhivatalnál sivárabb, értelmetlenebb létezésére. De most egymás után kétszer is vállalhatatlan parlamenti akciózással vétette magát észre Gaudi-Nagy Tamás.
Egy hete a Szlovéniával, a kevés valóban baráti szomszéd országok egyikével folytatott normális katonai együttműködésünket (ami mind nekünk, mind a szlovénoknak, mind a NATO-nak jó) kezdte ki a parlamentben tett felszólalásaival („nehogy már azokkal az üveggyöngyökkel próbáljuk boldogítani a Szlovéniában élő, elcsatolt területeken, a Muravidéken élő magyar testvéreket, hogy végre az elcsatoltságuk ugyan nem szűnik meg, de a magyar költségvetés pénzéből magyar gépek fogják őket védeni”); és persze a híresen jó magyar-román viszonyokat építette tovább olyan felvetésekkel, hogy „Fel van készülve a honvédség arra, hogy ha Székelyföldön elkezdik a magyarokat ölni a román hadsereg tagjai?”
Ez a self-made radikális külpolitikus ma, a parlament ciklusbéli utolsó ülésnapján az Európai Unióra tért rá. Gaudi-Nagy hazaárulásnak nevezte, hogy a kormány külföldieknek is lehetővé tette a magyar termőföld megszerzését. Ezután az elnöki emelvényhez ment, és magához vette az egyik európai uniós zászlót, majd csatlakozott hozzá a korábban szintén jobbikos, jelenleg független Lenhardt Balázs, aki az ülésteremben lévő másik EU-zászlót távolította el. Ezután a Kossuth tér felőli folyosóra vitték, majd kidobták az ablakon a zászlókat.Gaudi-Nagy Tamás az MTI-nek elmondta: a magyar termőföld május 1-jétől külföldiek „prédájává válik”, és erről az unió tehet. Úgy fogalmazott: a termőföld védelmében a parlamenti eszközök kimerültek, ezért az „ellenállás útjára kell lépni”. A politikus elfogadhatatlannak nevezte, hogy a „gyarmatosítás jelképei”, az uniós zászlók ott vannak az ülésteremben, miközben az erről szóló törvény szerint az Országgyűlésben nem kell kihelyezni őket. Ugyan a zászlók rövidesen visszakerültek a helyükre, szögezzünk le pár dolgot nagyon röviden.