Egy brit politikai tanácsadó elmagyarázza, miért lehet a Fidesz 14 éve hatalmon
Edward M. Druce hat pontot sorol fel, amely alapján sikeresen működik a magyar kormány, s szerinte mindezt a britek is megtanulhatnák.
Orbán Viktor 4 éven át kockázatos kísérletek sorát mutatta be az általa laboratóriumnak nézett hazánkban.
„Temetni jöttem Caesart, nem dicsérni - mondja Antonius Shakespeare Julius Ceasarjában.
Orbán Viktor 4 éven át kockázatos kísérletek sorát mutatta be az általa laboratóriumnak nézett hazánkban. Ezek a kísérletek gazdaságilag végképp padlóra lökték az amúgy is válságból lábadozó országot, elűzték fiatalok százezreit és megdöbbentették azokat, akiknek még fontosak a politikai szabadságjogok és egyéb ilyen elavult dolgok, és akik azt gondolták, Gyurcsány alatt már elérte a mélypontot az ország, nincs lejjebb.
Egyetlen olyan helyzet van - méghozzá a legrosszabb szcenárió helyzete - ami erősen idézőjelesen »visszaigazolhatja«, amit Orbán művelt a saját országával. Hogy még békeidőben legyalulta a demokráciát, még parlamenti eszközökkel vezetett be autokratikus rezsimet, és minden bizonnyal ezt meg is fogja erősíteni április 6-án. Ez pedig az a helyzet, ha és amikor a körülöttünk zajló véres események végképp polgárháborúba csapnak át, netán átcsapnak a határon. Ekkor el kell ismernünk, hogy valamit zseniálisan megérzett, és jó előre ennek megfelelően alakította át az országot egy macerás demokráciából jól irányítható autokráciává.”