Igazából tudtam, hogy váltanom kellene országot
Ehelyett ott rohadtam szinte minden magyar tévécsatornánál.
Igaza lett a „maradék LMP-seknek”: ha valamelyik szervezet összeáll Bajnai Gordonnal, akkor az előbb-utóbb a baloldali blokk része lesz.
„Miközben a számtalan ellenzéki véleményformáló által olyannyira vágyott összefogás belátható közelségbe került, máris beindult a versengés a potenciális szövetséges pártok között, hogy kinek a forgatókönyve érvényesüljön. Bajnai tette meg a nagy bejelentést tegnap, mondhatja tehát, hogy az övé. Csakhogy tavaly ő és az Együtt-PM több vezető politikusa tiltakozott a leghevesebben az ellen, hogy a DK-val is szövetségre lépjenek. Mesterházy és a szocialista vezérkar ugyan emlékeztetni próbál arra, hogy ők már egy évvel ezelőtt is nagyon, de nagyon össze akartak fogni mindenkivel, de – bár az ősszel néhány DK-s politikust megkínáltak képviselő-jelölti hellyel – ahhoz ragaszkodtak, hogy Gyurcsány nem lehet közöttük. Lassan azonban ott tartunk, hogy a volt szocialista vezér öt-hat százalékos pártja élén diktálhat.
Felvethető, vajon a kisebb alakulatokat, azaz Fodorékat, Bokrosékat, esetleg Schmuck Andort és a szocdemeket beemelik-e a nagyobb balközép és balliberális pártok koalíciójába, a nagy kérdés azonban mégis az, hogy Mesterházynak és Bajnainak végül miképpen sikerül kiegyezni Gyurcsánnyal, »csak« az egyéni választókerületekben léptetik-e vissza jelöltjeiket egymás javára, vagy netán egy közös listát is összehoznak, amihez már kormányfőjelöltet társíthatnak?
Ugyancsak felmerül, milyen lesz az ellenzéki választási program. Hiszen míg a DK leginkább neoliberális jellegű gazdaságpolitikát hirdet, addig az MSZP az elmúlt három és fél évben azt szajkózta, hogy baloldali fordulatot vett. Érdekes lesz figyelni Bajnai Gordon formációjából a PM-s politikusok megszólalásait. Tudjuk, az ex-LMP-sek „zöld baloldaliaknak” tartják magukat, így az ő elképzeléseiket elvileg nehéz lesz összehangolni Gyurcsányékéval. Persze valahogyan biztosan megoldják majd a kommunikációs feladványt, ám a még tavaly is hangoztatott radikális antigyurcsányizmusukat nehéz lesz megmagyarázniuk a PM-eseknek. Igaza lett a Schiffer András és Szél Bernadett fémjelezte »maradék LMP-seknek«, akik egy évvel ezelőtt ráéreztek: ha valamelyik szervezet összeáll Bajnai Gordonnal, akkor az előbb-utóbb a baloldali blokk része lesz.”