„A csípős januári hideg (Orbán behóágyúzta az országot) ellenére is csillogó tekintettel gyülekezett a hallgatóság szombat délben, hogy nagy tömegben tegyen eleget Pártjaink és Vezetőink hívó szavának, ezzel is megüzenve a rezsimnek: Reszkess, Orbán! Rabigád már nem soká tűri a lakosság nép! Az SZKP egyesült ellenzék, az igazi Összefogás születésének lehettünk tanúi, egy utolsó porcikájáig megújult erőnek, mely elsöpri ennek a négy éves rémuralomnak utolsó emlékét is. Nem lennénk most a Fidesz helyében.
Összegyűltek, hogy egy emberként, egy hangként nemet mondjunk az unortodoxiára, a GDP növekedésre, a finanszírozható államadósságra, a növekvő foglalkoztatotti létszámra és a teljesített éves államháztartási hiánycélra az imperialista erőkre, a fehérterrorra, a klerikálfasiszta restaurációra, az ólálkodó jogállam-gyilkosokra.