Kabaré: a svédek Magyarország miatt féltik az Európai Unió biztonságát
Eközben Stockholmban azt sem tudják, hogyan küldjék haza az illegális migránsokat.
A parlament már több alkalommal kezdeményezte a kétlakiság felszámolását, de ehhez az uniós alapszerződés módosítására lenne szükség.
„A parlament már több alkalommal kezdeményezte a kétlakiság felszámolását, de ehhez az uniós alapszerződés módosítására lenne szükség. Az alapszerződést a tagállamok egyhangú szavazatával lehet csak módosítani, de a strasbourgi székhely felszámolását célzó kísérleteknek Franciaország eddig következetesen ellenállt. A franciák azzal érvelnek, hogy Strasbourg a német-francia megbékélés, a második világháború lezárásánek szimbolikus helyszíne. De ez az érvelés lassan 70 évvel a második világháború után, és az európai gazdasági helyzetet nézve egyre kevésbé védhető. (...)
A szerdai szavazás után a tagállamok nem söpörhetik a szőnyeg alá a kérdést, már csak azért sem, mert a Lisszaboni szerződés elfogadása óta a Parlament kezdeményezheti az alapszerződés módosítását. A döntés továbbra is a tagállamok kezében van, de az EP úgy számol, hogy ha napirendre kerülne a kérdés, az európai közvélemény nyomásán keresztül kikényszerítenék a szerződésmódosítást.
Ha ez sikerülne, akkor valószínűleg ez lenne az első alkalom, hogy egy tagállam a külső közvélemény nyomására, és a strasbourgi székhellyel szimpatizáló hazai közvélemény ellenében hozna meg egy ilyen döntést. Ekkora öngólt persze nem szeretne magának rúgni a francia vezetés. Ezért amíg Franciaország nem kap valamit Strasbourgért cserébe, amit meglobogtathatna a hazai közvélemény előtt, addig nem valószínű, hogy változtatna az álláspontján.”