Biden alatt megtanultuk, hogy a hülyeség már szinte alapvetés – de a fekete exelnök tanácsán még így is meglepődtünk

Obama úr a a nemzeti, konzervatív, keresztény alakok felé sajnos nem érzékenyít – vajon miért? Ungváry Zsolt írása.

A magukat populistának nevezők ugyanis úgy érvelnek, antidemokratikus, ha a politikai elitek nem a választóik akaratát érvényesítik.
„Obama elnök az elmúlt hetekben azzal szembesült, hogy bár ő maga a beavatkozás pártjára állt, többször nyilvánosan fel is szólalt a kérdésben, de a közvéleményt nem tudta a maga oldalára állítani. Az utóbbi hetekben nem hogy növekedett, hanem csökkent a katonai beavatkozást támogatók száma, most valahol 20–30 százalék környékén lehet az arányuk. Eközben a Putyin-féle ellenőrzési terv támogatottsága megközelíti a 80 százalékot.
Obama azonban nem adta meg magát könnyen. A napokban többször is kijelentette, tisztában van a közvélemény alakulásával, de szeretné elmondani saját érveit, és azt, hogy miért gondolja helyesnek a saját álláspontját. »Biztos vagyok benne, hogy a választók is azt szeretnék, ha a legjobb belátásom szerint járnék el. Ezért választottak meg« – nyilatkozta Obama.
Az elnök ezen kijelentését azonban heves bírálatok érték. A magukat populistának nevezők ugyanis úgy érvelnek, antidemokratikus, ha a politikai elitek nem a választóik akaratát érvényesítik. Szíria ügye azért jó ennek megvitatására, mert itt az amerikai közvélekedés tényleg egyértelműen meghatározható. A populisták élére Frank Newport, a Gallup közvéleménykutató-ügynökség nagy tekintélyű vezetője állt, aki cikkében éles hangon kritizálta Obama politikai filozófiáját, mondván, a választók jobbat érdemelnek az olyan vezetőknél, akik azt hiszik, hogy többet tudnak a népnél.”