„Bajnai és Mesterházy versengése még egy hónapig eltarthat, miközben – az új választási szisztéma miatt – pártjaik valamiképpen kénytelenek megegyezni. Tehát még bárki lehet az újraegyesülni látszó baloldal vezetője, ám van egy olyan sejtésünk, hogy az MSZP elnökére lassan a Fidesz is kénytelen lesz »felfigyelni«. Persze, biztosan foglalkoznak vele már most is a kormánypárti politikusok és háttéremberek, ám Mesterházy Attilával nehezebb dolguk lehet, mint Bajnai Gordonnal.
Rögzítsük: Mesterházy Attila jövőre még csak negyvenéves lesz, tehát nem lehetett az MSZMP tagja, de még KISZ-es potentát sem. Azt ugyan biztosan nem tudhatjuk, voltaképp milyen üzleti ügyei voltak és vannak, de abban a világban Bajnaihoz képest biztosan »kis halnak« számít, legalábbis az elmúlt cirka húsz esztendőt tekintve. Mesterházy ugyan vállalt államtitkári tisztséget a második MSZP–SZDSZ-kormány idején, de ez szinte semmi ahhoz képest, hogy Bajnai több tárcát is vitt Gyurcsány Ferenc regnálása idején. Ráadásul az MSZP-elnök még azt is mondhatja, hogy lám, ő kiszorította Gyurcsányt a szocialista pártból. Hogy ez utóbbi pontosan miképpen történt, nem tudjuk, így egy esetleges Mesterházy–Gyurcsány-»háttérpaktumról« sincsenek ismereteink. A szocialisták elnöke ezért simán kommunikálhatja azt, hogy pártját megszabadította a bukott miniszterelnöktől, ezután pedig az MSZP még balközép fordulatot is vett. Kérdés, mindezt mennyi választópolgár hiszi el. Ugyanakkor figyelmeztető jel a a kormányoldalnak, hogy az MSZP-n belül eddig példátlan hatalomkoncentrációt véghezvitt Mesterházy Attila – legalábbis retorikai szempontból – feladta a hagyományosan simulékony »szoci« szomszédságpolitikát. Újabban még Traian Basescu román államfő ominózus nyilatkozatát is visszautasította, mondván, az a magyarságra nézve nyíltan fenyegető, agresszív, kioktató és lekezelő.
Lehet, hogy az eddig jól működő bajnaizás aktualitását veszti. Ha a Fidesz politikusai jövőre nem akarnak úgy járni, mint 2002-ben, valódi fogást kell találniuk Mesterházyn.”