„Őszintén értékelem aggódását az atlatszo.hu politikai függetlenségével kapcsolatban, azonban meg kell nyugtassam: azt semmilyen veszély nem fenyegeti. Kifejezetten büszke vagyok arra, hogy eddig minden kormányzattal és gazdasági túlhatalommal szemben kritikus újságíróként jártam el: ennek eredményeként voltam közellenség a Matávnál az 1990-es években, így született meg 2006 őszéről a Túlkapások című cikksorozat és könyv, ezért foglalkoztam kiemelten a sávolyi beruházás visszásságaival. A Magyar Villamos Művek korrupciógyanús ügyleteit ugyanúgy pereltem, tényfeltártam és bíráltam a szocialista kormányok alatt, ahogy teszem azt a mostani vezetés visszaéléssgyanús ügyeivel kapcsolatban is. Ezért hoztam létre az atlatszo.hu watchdog NGO-t és oknyomozó portált két évvel ezelőtt.
Mindenkivel együtt dolgozom, aki osztja az információszabadság iránti elkötelezettségemet, és hajlandó tenni is a közélet átláthatóságáért: ügyvédként képviselt már Pelle Andrea, Desics Péter, Baltay Levente, Bodolai László, Schiffer András, Gulyás Gergely, Gáli Csaba, Sepsi Tibor és Tordai Csaba is. A mindenkori hatalom csahos kutyáitól rendre meg szoktam kapni, hogy egy másik politikai erő érdekében tevékenykedem, de már régen túltettem magam azon, hogy fasisztabérencnek vagy bajnaigárdistának tituláljanak.
A Fidesz-közeli Szabadság kör 2009-ben Szabadság-díjjal ismerte el az emberi jogok érvényesülése érdekében végzett tevékenységemet, és Gőbölyös Soma-díjban, Pulitzer-emlékdíjban, Minőségi Újságírás díjakban, az adatvédelmi ombudsman emlékérmében, és Daniel Pearl Award-ben is részesültem az alkotmányos alapjogok védelme érdekében kifejtett tevékenységemért és az oknyomozó újságírói munkám elismeréseképpen. Az atlatszo.hu 2012-ben elnyerte a Global Voices által adományozott és a Google által szponzorált, az online szólásszabadság védelmezéséért járó nemzetközi Breaking Borders Award kitünetést.”