Túl a nehezén

2013. július 19. 07:27

Bajban van a kormány ellenzéke, amelynek egyetlen esélye a közös nevező megtalálására egy kimutathatóan rossz kormányzati gazdaságpolitika lett volna.

2013. július 19. 07:27
Nagy Vajda Zsuzsa
MNO

„Bajban van a kormány ellenzéke, amelynek egyetlen esélye a közös nevező megtalálására egy kimutathatóan rossz kormányzati gazdaságpolitika lett volna. Nem tudnak ugyanis csődöt kiáltani, miközben – mutatja az S&P Capital IQ legfrissebb kimutatása – folyamatosan csökken az ország kockázati felára, és mára a kormányfőt legvehemensebben kritizáló elemzők is elismerik: Magyarországon javul a helyzet. Ha nem a nekik tetsző módon is, a velük szövetségben álló cégek zsebének kedvezően, de stabilizálódás figyelhető meg.

Nehéz abból politikai tőkét kovácsolni, hogy hazánk a nemzetközi rangsorok alapján egyre távolabb kerül a világ legsérülékenyebb tíz országától. (Épp a héten jelent meg egy nemzetközi összesítés, amely ezt alátámasztja.) Főleg akkor, ha a baloldali kormányzás idején – az ország akkori vezetőinek bevallása szerint – mindössze néhány napra elegendő pénz volt már csak az állam kasszájában. 2008-ban ezért kellett a Nemzetközi Valutaalaphoz fordulni – most, miután nincs már szükség a gyámságra, felszámolják a szervezet itteni irodáját. Azzal sem lehet kormányváltó hangulatot generálni, hogy ez a kabinet három százalék alatt tartja az államháztartás hiányát, ami az előző kormányoknak egyszer sem sikerült.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 89 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
saddlenode
2013. július 19. 15:30
felhalmozas merteke Magyaro-on: http://www.tradingeconomics.com/hungary/gross-fixed-capital-formation 2008 ota folyamatosan csökken, semmilyen trendfordulo nem volt az utobbi 3 evben.
balint60
2013. július 19. 14:26
Az ellenzéknél már csak az ország és polgárai zöme van nehezebb helyzetben. A bűvös három százalék alatti teljesítmény ugyanis a három éve alkalmazott nem-megszorítások sorozata eredménye és nem pedig a gazdaságé. A nem-megszorítások által elért hiánycél nem fenntartható, ezt bizonyítja az Orbán-kormány mindhárom költségvetésének folyamatos módosítása; valahányszor nyilvánvalóvá vált, hogy nem lesz tartható a hiánycél, év közben is ütre-fütre vetették be az újabb és újabb nem-megszorításokat. Ezek a nem-megszorítások azonban recessziót és legfeljebb stagnálást eredményeznek,azaz a hiánycél csak további nem-megszorítások bevetését teszi elkerülhetetlenné. Orbán gazdasági kísérlete megbukott.
heep
2013. július 19. 14:22
Valójában az qrvára nem érdekel, hogy miként alakul költségvetés hiánya vagy a GDP arányos eladósodás. De még az ország CDS felára sem hoz lázba vagy. Az is hidegen hagy, hogy éppen (a számomra érhetetlen és érdektelen szempontok szerint súlyozott) országlistákon előre vagy hátra lépünk-e néhány helyet. Engem az érdekel, hogy hány órát kell dolgoznom egy liter benzinért, hogy a hónap hányadik napján hagyom abba állambácsira való dolgozást és kezdek a családomnak pénzt keresni, hogy mennyire érezhetem biztonságban a megtakarításaimat stb. Ezekben pedig elég csehül áll az ország.
nyugalmazott tanár
2013. július 19. 13:21
Ez egyszerűen hazugság. Mindvégig látható volt, hogy a gazdasági problémák nagy része el volt rejtve, a korményváltás után dőltek ki a csalárdságok, un. csontvázak. Tovább adósító kötelezettségvállalások formájában, hibás és bűncselekmény gyanús gazdálkodás következtében. Olyan ígéret, amire hivatkozni próbál, ezeknek a csontvázaknak a napvilágra kerülését követően sehol sem hangzottak el. Ez közönséges hazugság, ne tessék átvenni.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!