Tóth Erzsébet önkéntes-koordinátor: Szerintem annyiban még több is, hogy ugyan külföldiek nem lesznek, de akikkel összefutunk, azokkal sokkal jobban megismerkedhetünk, mint odakint.
Kámán Veronika kommunikációs felelős: Akik ott voltak a Magyar Sydneyn, arról számoltak be, hogy amikor kivetítő segítségével bekapcsolódtak a sydney-i eseményekbe, az hozta azt az élményt, mint ha ott lettek volna. Amikor Sydneyben a résztvevők a zárómisére készültek, akkor Egerben virrasztottak a fiatalok. Talán nem is azt mondanám, hogy a HungaRio helyettesíti a riói találkozón való részvételt, hiszen önálló programról van szó. Arra törekszünk, hogy megéljük az egységet azokkal, akik Brazíliában ünnepelhetik az Ifjúsági Világtalálkozót. A HungaRio a mi lehetőségünk, hogy bekapcsolódjunk a világegyház e nagy eseményébe; így kétezer embernek tudjuk nyújtani a találkozó élményét, nem pedig a töredékének – ugyanazon a pénzen.”