„Nem könnyű tárgyalni” – ez Mark Rutte véleménye Trump béketervéről

A főtitkár szerint a konfliktus összetettsége miatt ezek a diplomáciai erőfeszítések komoly próbák elé állítják mindkét oldalt.

„Joga van.” Hányszor hallottam ezt az utóbbi időben. Mindenkinek joga van mindenhez.
„A pécsi polgármester lánya megtámadójának joga van azt követelni, hogy az újságírók ne zaklassák, s ha írnak róla, csak nevének rejtélyes kezdőbetűjét említhessék: Ny. Zoltán. Nehogy felismerjék, és dorgáló pillantásokkal illessék szegényt. Joga van neki.
És joga van az egyetemista gyerekeknek azonnal külföldre repülni, hogy az itthon ingyen (közpénzből) szerzett diplomájukat Nyugaton kamatoztathassák, természetesen kizárólagosan a maguk hasznára. Ám mielőtt elhagynák az országot a pénzért és karrierért, még betörnek a kormányzó párt székházába több százezer forintnyi kárt okozni. Emlékszem ifjúkorom olvasmányaira, amelyekből arról értesültem, hogy a nagyra törő régi magyar ifjak Nyugaton jártak egyetemre, s mihelyst végeztek, hazatértek, s a nyugati tudást itthon kamatoztatták, mégpedig a haza javára. Pont fordítva, mint manapság.
És joga van ennek az egyetemista ifjúságnak a Magyar Művészeti Akadémia decemberi közgyűlésére üvöltve berontani, dulakodni, »Lépjetek ki!« ordításokkal halálra rémíteni Erdélyi Zsuzsannát, Jókai Annát, Szőnyi Zsuzsát és Dávid Katalint, hogy a legtiszteletreméltóbb asszonyokat említsem a jelen lévő akadémiai tagok közül.
És joga van a tehetséges és jobb sorsra érdemes Schilling Árpádnak és Fodor Tamásnak közönség előtt kijelenteni, hogy a Vidnyánszky-féle elavult, nacionalista-romantikus Nemzeti Színházra egyszerűen nincs szükség. Nem kell, be kellene zárni. (Ősszel indul…) Heroikus bátorságukat taps honorálta a Katona József Színház nézőteréről. Mit gondolna erről a névadó haló poraiból feltámadván?”