„Ilyen tehetséget nem láttam, mióta élek”! – Kornis Mihály nagyon súlyos dicshimnuszt zengett Magyar Péterről
Az író szerint „végre van egy magyar politikus, aki tehetségesebb az összes eddiginél”.
Kicsit kételkedem abban, hogy a döntő többség akarata nyilvánulna meg a nem hivatalos eredményekben. Interjú
„A gyülekezetek többsége Halász Bélát támogatta. Nem gondolt arra, hogy a helyzet további elmérgesedésének elkerülése érdekében visszalépjen a javára?
»Döntő többség« – többször is megjelent ez a kifejezés a sajtóban, azonban tudni kell: a délvidéki reformátusság 14-15 ezer főre tehető. Kicsit kételkedem abban, hogy a döntő többség akarata nyilvánulna meg a nem hivatalos eredményekben, hiszen ha kicsit mögé nézünk a voksoknak, látjuk: összesen csak 70-80 presbiter szavazhatott a jóval nagyobb közösség nevében. Meggyőződésem, hogy nem minden esetben a gyülekezetek akaratát, döntését tükrözik a presbitériumok által leadott szavazatok, hanem az ott szolgáló lelkipásztor ráhatását. Ráadásul úgy tudom, nem is voltak mindenütt teljes létszámban jelen a presbitériumok. Persze ha megvolt a határozatképesség, akkor ezzel nincs is gond. Több helyről, olyan gyülekezetekből is megkerestek, amelyek Halász Bélára szavaztak, de biztosítottak arról, hogy mellettem állnak, és imádkoznak azért, hogy rendben történjen a választás. A visszajelzések alapján nem vagyok biztos tehát abban, hogy az előzetes eredmények a gyülekezetek valódi akaratát tükrözik, persze bármiféle szabálytalanságot nehéz lenne bizonyítani. Visszalépni ezért sem fogok, hiszen nem azért jelöltek a tisztségre, hogy ezt tegyem. Ebben az elhatározásomban az is megerősít, hogy azokban a gyülekezetekben, amelyek rám szavaztak, tudomásom szerint szabályszerűen zajlott le a választási folyamat.
A választási bizottság január 28-i ülésével párhuzamosan mintegy negyven fő várta az eredményhirdetést a bácsfeketehegyi gyülekezeti teremben. Ők sem a „döntő többséget" képviselték?
Úgy gondolom, a vitás kérdéseket nem így kell eldönteni. Ez a gyűlés kissé egy piaci tömegre, egy parasztlázadásra emlékeztetett. A nyomásgyakorlás helyett a választási-fellebbezési folyamatot jogszerűen végig kell járnunk, és ennek a végén beszélhetünk majd megválasztott vagy nem megválasztott püspökről.”