Liberálisként az a szívfájdalmam, hogy nincs olyan párt, amelyik azt mondaná, ne legyen fiktív hónapokra megállapított nyugdíj

Komolyan kérdem: ez egy bűvös szám, ez a 14, ott megállunk, vagy megyünk tovább is?

Ha lennének köztük párttagok és Magyar Bálint-rajongók (nem nagyon vannak), mint szervezet akkor is függetlenek lennének. Ezt csak a hülye nem látja.
„Talán nem szükséges hosszan fejtegetnünk, miért merőben érdektelen az, ha egy több száz fős szervezetben találunk néhány embert, aki – most vagy évekkel ezelőtt – szimpatizált egy párttal, vagy legalábbis ráfogható ez. Hogy miért tökmindegy, ha egy többezres tömegben néhányan 68-at emlegetik. A diákok kezdettől élesen elzárkóztak minden párttól, és nyilatkozataik többsége alapján a korábbi kormányok oktatáspolitikájáért se lelkesednek. Bizonyosan találunk a diákok és az oktatók között egykori Fidesz-szavazókat vagy aktivistákat, és a Jobbik parlamenti képviselői is felvonultak az első nagyobb megmozduláson (szépen kipfújolták őket). De ha lennének köztük párttagok és Magyar Bálint-rajongók (nem nagyon vannak), mint szervezet akkor is függetlenek lennének. Ezt csak a hülye nem látja. Meg azok az újságírók, akiknek elsődleges feladata a pártpropaganda, a jól időzített lejárató kampány.”