2012 a konszolidáció éve volt. A rendszer-konszolidációé. A 2010 és 2011-ben elfogadott 152 új törvény után 2012-re már csak 71 jutott. 2013 és részben 2014 egyik legfontosabb feladata minden bizonnyal már a pénzosztás lesz). Az új rend szempontjából fontos jogszabályok döntő többségét a kormánytöbbség a ciklus első két évében elfogadta.
A kormányerők az államszervezet fontosabb (és kevésbé fontosabb) pozícióit elfoglalták, míg az összes politikai, gazdasági támadást viszonylag sikeresen védték ki/élték túl. Tették mindezt úgy, hogy 1. a vezető kormánypárt továbbra is a népszerűségi listák élén tanyázik, illetve 2. hogy igazán lényegi kérdésekkel nem is nagyon bíbelődtek.
A magyar köz- és felsőoktatás alapvető mennyiségi és minőségi problémáit nem sikerült orvosolni, továbbra sem látszik, honnan lesznek magasan képzett, releváns tudással rendelkező és idegen nyelveket beszélő munkavállalók a magyar munkaerőpiacon. Az egészségügyi ellátó rendszerben semmilyen érdemleges változás nem látszik. A kormány gazdaságpolitikájára az unortodox talán a legenyhébb jelző. Sorra adóztatják azokat a cégeket, amelyek korábban a gazdasági növekedés dandárját adták.
Eközben alig tettek valamit a feketegazdaság kifehérítéséért, az adórendszer átláthatóbbá tételéért, a vállalkozások életének könnyítéséért, vagy a KKV-k helyzetbe hozásáért. A magyar környezetvédelem ügye egy jottányit sem haladt. Nem látni a változást a közbiztonság területén és egyéb szakpolitikákban sem.
Fideszország tehát többé-kevésbé készen van. Jelentkezzen, aki ilyennek képzelte.