Mára bezárhatja az internetet: többszörösen bukott magyar politikus osztja az észt az amerikaiaknak
Miközben megtalálta a Donald Trumpra ható ellenszert, alaposan belerúgott a liberális magyar milliárdosokba.
Valószínűleg nem az információs túlterheltség miatt fog kihalni az emberiség. Az információfogyasztás eléggé hasonlít az evéshez.
„Lehet, hogy az információs túlterhelés (information overload) nem létezik, viszont a Wikipedia igen részletes szócikben foglalkozik vele. Ebből kiderül, hogy »már az ókori görögök is...«, valamint hogy a probléma már évtizedekkel az internet (www) megjelenése előtt is létezett.
Arról, hogy létezik, vagy nem létezik az információs túlterhelés, nyilván tovább folytatódik a vita. Az viszont, hogy növekszik a fogyasztott információk mennyisége és azon belül az információk minősége, elég egyértelműen látszik. Az University of California kutatói által készített Measuring Consumer Information című tanulmánya szerint egy átlagos amerikai napi 12 órán át fogyaszt információkat. Ezalatt 100.500 szót, 34 gigabyte-nyi információt fogad be.
Ha az információfogyasztás jelentős részét kitevő médiafogyasztást nézzük, két fontos tényezőt kell figyelembe vennünk: 1) A médiafogyasztással töltött időnk 23 százalékát máris a mobilos tartalomfogyasztás tölti ki. Itt további növekedés várható. (Ha tehát félsz az információs túlterheléstől, sürgősen dobd el a telefonod.) 2) Még mindig a TV adja a médiafogyasztás 40 százalékát, de ez az érték csalóka. Egyre kevesebben néznek tévét önmagában és egyre többen valamilyen másik média - leginkább telefon, vagy táblagép - kiegészítőjeként.
Mi ebből a tanulság? Szerintem az, hogy a valószínűleg nem az információs túlterheltség miatt fog kihalni az emberiség. Az információfogyasztás eléggé hasonlít az evéshez.
* Érdemes megválogatnod, mit fogyasztasz. Attól, hogy dugig tele van a hűtő, nem kell feltétlenül egyszerre mindent felfalni.
* Ahogy az egészségtelen ételek egy részét, úgy a káros, értelmetlen, félrevezető információkat is önként fogyasztják az emberek.”