Nem magam miatt szóltam, hanem a válogatott érdekében, s mivel semmi sem változott, inkább nemet mondtam. Ekkor indultak el a spekulációk, hogy spanyol válogatott akarok lenni, noha abban az időben ez fel sem vetődött. Interjú.
„Mire lehet képes az átalakulóban lévő MKB Veszprém?
– A magyar bajnoki címet és a kupaelsőségünket szeretnénk megvédeni. Ez számomra különösen fontos, hiszen itthon még sem bajnok, sem kupagyőztes nem voltam. A Bajnokok Ligájában igyekszünk előrelépni, a cél a négy közé jutás. Ami nem csekély kihívás. Óriási a versengés, a legutóbbi évadban a Barcelona sem jutott el a final fourig.
Amikor a Barcelona játékosaként Veszprémben vendégeskedett, az MKB-szurkolók a legkevésbé sem dédelgették. Most nem tartott a fogadtatástól?
– Felkészültem rá, hogy lesznek negatív hangok. Az említett kupameccsen a szüleimet és spanyol barátaimat papírgalacsinokkal dobálták – az kellemetlen élmény. Az első hazai bajnokin viszont semmiféle negatív visszajelzést sem kaptam. De már a nyár eleji magyar–norvég vb-selejtezőn is megtapsoltak, s ez jó előjelnek tűnt.
Három év után tért vissza a nemzeti együttesbe. Miért volt a hosszú szünet és mi szólt a visszatérés mellett?
– A válogatott csapatkapitányaként annak idején azt tapasztaltam, hogy nincsenek rendben a csapat körüli dolgok. Miközben a szövetség büszkén kommunikálta, hány százmilliós a költségvetése, a játékosoknak nem volt biztosításuk, és a csapat mellett dolgozó gyúrók melegítőjét már nem lehetett kimosatni... Nem magam miatt szóltam, hanem a válogatott érdekében, s mivel semmi sem változott, inkább nemet mondtam. Ekkor indultak el a spekulációk, hogy spanyol válogatott akarok lenni, noha abban az időben ez fel sem vetődött. Később tényleg kaptam ilyen megkeresést, sőt a papírmunka is elindult, hogy az olimpián spanyol színekben szerepelhessek, de spanyol útlevelem sosem volt. Aztán jött a veszprémi ajánlat, s azzal párhuzamosan a visszatérésem a magyar válogatottba.”