Orbán Viktor lenézi a magyar családokat

2012. augusztus 08. 09:37

Jól látható, a Fidesz nem csak az adórendszerrel, hanem az oktatás, az egészségügy és a szociálpolitika szétverésével is tudatosan szakítja szét a társadalmat.

2012. augusztus 08. 09:37
Niedermüller Péter
Demokratikus Koalíció

Az Orbán kormány döntése nyomán a kormánypárt által alkalmazott köztisztviselők egy rétege külön óvodai ellátásban részesítheti gyermekeit. Ezek az óvodák az átlagosnál lényegesen jobb lehetőségeket biztosítanak a gyerekeknek.

Ez a látszólag szokásos, elfogadott megoldás pontosan illeszkedik a kormány társadalompolitikájába, amely előnyökben részesíti a Fideszhez lojális felső középosztályt, miközben hátat fordít a nehezebb sorsú, szegény családoknak. Azoknak, akiknek gyermekei gyakran semmiféle óvodai ellátásban sem részesülnek. Ez a döntés azt mutatja, hogy mit gondol Orbán Viktor erről az országról, a magyar családokról. Jól látható, a Fidesz nem csak az adórendszerrel, hanem az oktatás, az egészségügy és a szociálpolitika szétverésével is tudatosan szakítja szét a társadalmat az elitre, a felső tízezerre, a gazdagokra, és szegényekre, elesettekre, a társadalomból száműzöttekre.

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

Magyar Péter csúnyán lebukott: az első perctől színjáték volt, amit Ukrajnával tett

Magyar Péter csúnyán lebukott: az első perctől színjáték volt, amit Ukrajnával tett
Tovább a cikkhezchevron

A Demokratikus Koalíció számára elfogadhatatlan ez a szemlélet, az a politikai filozófia, amely a »nemzeti érzelmű« felső középosztályt állítja társadalompolitikájának, oktatáspolitikájának középpontjába, miközben figyelmen kívül hagyja más társadalmi rétegek igényeit, elvárásait.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

Orbán és Zelenszkij harca, kegyetlen ukrán fenyegetés, őrült putyinozás – itt az új Mesterterv

Orbán és Zelenszkij harca, kegyetlen ukrán fenyegetés, őrült putyinozás – itt az új Mesterterv
Tovább a cikkhezchevron

Összesen 62 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Krupp Skya
2012. augusztus 08. 13:55
Müller testvér, ti meg hülyének néztétek a magyar családokat a 90% adó/járulékotokkal és a 22.000 milliárdos adóssághalmazatokkal. akkor már inkább nézzen le Orbán. Niedermüller Péter megmondta, nem kell néki piros szoknya, inkáb kellnéki Orbánli, aki őtet jól fel ingerli!
Válasz erre
2
0
zolinho723
2012. augusztus 08. 12:13
Engem biztos nem néz le 110cm-es testivel(:
Válasz erre
0
2
kálmi
2012. augusztus 08. 12:05
Ezt a hülyeséget hogy volt képes kicsiholni magából? Pont az Orbán Viktor, aki maga is egy nagycsaládos ember, és akinek mindig is szempont volt családok támogatása.Szinte minden intézkedésük a családok támogatásáról szól!Persze dolgozni is kell a kedves szülőnek ahhoz, hogy a kedvezményekben részesüljenek, de ez így igazságos.
Válasz erre
3
1
várúr
2012. augusztus 08. 11:58
"Lenézi a fidesz a családokat..." Az a fidesz, mely végre bevezette pl. a családi adókedvezményt. Amely visszaállította az iskolalátogatáso kötelezettséget a segílyes cigányok gyerekeinek. Amely visszaállította a gyes eredeti időtartamát, stb. Nem hazudozik pofátlanabbul ez a Nideremüller, mint a déká. Csak alkalmazodik Furcsányhoz, Gréczyhez, stb.
Válasz erre
9
1
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!