Jól fizető állás diploma nélkül? Lehetséges! Mutatjuk a részleteket!
A LinkedIn Nagy-Britanniában végzett felmérése többek között arra is rámutatott, hogy bizonyos készségek többet nyomnak a latba, mint az oklevelek.
A puha fedelű diplomák, könnyű doktorátusok árnyékot vetnek az anyaintézményre is, így annak a saját hírneve védelmében rendet kell tennie a TF-en.
„Szellemet – erkölcsöt – erőt egyesíts! Ne találgasson az olvasó, mely intézmény zászlajára hímezték e szavakat. Az évtizede a Semmelweis Egyetem karaként működő egykori Testnevelési Főiskola, majd Egyetem jelszava ez, amelyet bemutatkozása szerint továbbra is irányadó értéknek, erkölcsi útmutatásnak tekint. Ezt a zászlót most érdemes legalább képletesen félárbocra ereszteni, mert ami az utóbbi időben a TF viselt dolgairól kiderült, az minden, csak nem ennek a jelszónak a valóra váltása.
De olvassuk tovább a bemutatkozást: »Az alapítás évétől intézményünkben mintegy 80 magyar olimpiai bajnok szerzett diplomát. Olimpiai, világ- és Európa-bajnokok egész sora koptatta és koptatja ma is a TF padjait. Díszdoktoraink között tudhatjuk a nemzetközi sportdiplomácia és a sporttudomány jeles képviselőit«.
Ezek után talán a TF-en történtek sajátos jelképének is tekinthetjük, hogy éppen a londoni olimpia alatt volt kénytelen felfüggeszteni a Semmelweis rektora a kar dékánját és helyettesét. (...)
A Semmelweis Egyetem vezetői aligha gondolták, amikor a szárnyaik alá vették a Testnevelési Egyetemet, hogy a saját karuk annyit csuklóztatja majd őket, mint amennyit mostanában teszi. Annak idején összenőtt, ami nem tartozott össze. A puha fedelű diplomák, könnyű doktorátusok árnyékot vetnek az anyaintézményre is, így annak a saját hírneve védelmében rendet kell tennie a TF-en. A magyar sport és sporttudomány érdekében is.”