Szapulom én otthon is. Tarlós korábban egy Németországban adott interjújában kijelentette, hogy ő semmilyen vállalhatatlan irányvonalat nem fog eltűrni az Új Színházban. Ugyanakkor ezt az antiszemita darabot előadják. Szerintem valakinek emlékeztetnie kell a főpolgármestert, hogy korábban mit ígért a német újságoknak. Az Új Színház és A hatodik koporsó bemutatója szimptóma. Ma Magyarországon olyan dolgokat tűrnek el, amelyek öt éve még elképzelhetetlenek voltak, és öt éve is már olyan dolgok váltak tűrtté, amelyek tíz éve elfogadhatatlanok voltak. Nem arról van szó, hogy van egy szélsőjobboldali párt a Parlamentben, hanem arról, hogy a kormánypártoknak van egy antiszemita vonulatuk, amelyet nem nyomnak el, s ezzel bátorítják a hétköznapi rasszizmust.
Az Új Színház ügyén kívül tudna erre még néhány példát mondani?
A barátomról és művésztársamról, Schiff Andrásról a fideszes Bayer Zsolt azt írta, hogy sajnos nem sikerült mindet beásni nyakig az orgoványi erdőben. Meg voltam döbbenve, hogy ez ellen a művésztársadalomból milyen kevesen tiltakoztak. Hogy erre Magyarországon a bíróság azt mondhatja, hogy nem antiszemita kijelentés. (A Klubrádió egyik műsorában antiszemita megnyilvánulásnak nevezték Bayer Zsolt említett írását, amellyel megsértették Bayer Zsolt jó hírnevét a Fővárosi Ítélőtábla jogerős ítélete szerint. – a szerk.) Ezek olyan jelenségek, amelyek arra utalnak, hogy lassan, de biztosan csúszunk olyan irányba, ami elszigeteli az országot Európában. Nem a szélsőségesek szigetelik el, hanem a szalonképessé válásuk. Nem az a baj, hogy miket ír a Kuruc.info, hanem az, hogy Győriványi Ráth György karmester interjút ad nekik. A jobboldali értelmiség pedig ezt eltűri, nem tiltakozik, mert azt hiszik, ez fegyver a baloldal ellen.”