A rendőrség megvesztegethetetlenségét nem feltétlenül a potenciálisan korrupció-vádaknak kitett egységek megszüntetésével lehet elérni.
„Azzal, hogy Pintér Sándor belügyminiszter döntése nyomán megszűnnek a Nemzeti Nyomozóiroda (NNI) és a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) szervezett bűnözés elleni egységei, illetve az NNI gazdaságvédelmi főosztálya, gyakorlatilag zöld utat kapott egy korábbi fideszes elképzelés. A jelenlegi honvédelmi miniszter, Hende Csaba ugyanis egy 2008-as televíziós interjúban arról beszélt, hogy meg kell szüntetni a rendőrséget. Kormányváltás után a rendőrséget fel kell oszlatni és újjá kell szervezni – mondta akkor Hende. (...)
Két év elteltével úgy látszik, megvalósul az elképzelés. Azt csak csendben fűzzük hozzá, hogy a rendőrség megvesztegethetetlenségét nem feltétlenül a potenciálisan korrupció-vádaknak kitett egységek megszüntetésével lehet elérni. Mert azt feltételezni sem merjük, hogy bármi más oka lehetett annak, hogy éppen a szervezett bűnözés és a gazdaságvédelmi egységek szűnnek meg.
Persze az is lehet, hogy ezeknek az egységeknek a megszüntetése nagyban hozzájárul a költségvetésen tátongó lyukak betöméséhez. Mert nyilvánvaló, hogy fenntartásuk sokba került. Azt viszont nem gondoljuk, hogy ne lenne rájuk szükség. Bár egyszerű kommunikációs csavarral megoldható a probléma. Mondjuk, valamelyik nap Selmeczi Gabriella kijelenthetné, hogy mekkora kormányzati siker a magyarországi szervezett bűnözés végső felszámolása. És mivel elmondhatná, hogy hazánkban gazdasági bűncselekmények sincsenek már, mindenki megértené, hogy miért nincs szükség a feloszlatott alakulatokra. Elvégre ez már egyszer bejött: a Szovjetunióban hazudtak olyat anno, hogy nincsenek az országban drogosok.”