Nagy biznisz lett az olimpia: a polgármester szerint olcsón meg tudnák rendezni

Sadiq Khan, London polgármestere hivatalosan is bejelentette: szeretné, ha a brit főváros megpályázná a 2040-es nyári olimpiát, amivel rekorder lenne.

Az eurózónának van megoldása, ezt jól mutatja más fejlett országok (elsősorban az USA) példája.
„Európában nincs egységes politikai akarat, és nincs egész Európát átfogó jegybank. A jegybank képessége megvan, hajlandósága viszont nincs (politikai okok miatt), hogy kezelje a problémát. A befektetők értik, hogy a politikusok/jegybank nem áll az összes ország mögött, nem hajlandó »teljes szívvel« támogatni azokat. Elmondható, hogy szinte az összes eurozónás ország más pénzét használja, olyan mintha aranystandardon lennének, nincs saját jegybankjuk. Baj esetén nem áll be segíteni a jegybank, és ennek híján a deflációs-depressziós halálspirálba süllyednek az országok. Ez folyik jelenleg Európában, miközben erre semmi szükség nem lenne, ha a jegybank minden ország mögé beállna. De ehhez politikai konszenzusra lenne szükség, teljesen közös pénzügyi rendszerre, és közös kötvényekre is – vagy legalább arra, hogy a jegybank szemében minden kötvény egyenlő legyen.
Spanyolország már most halálspirálban vergődik, és a gazdaságpolitikusoknak valószínűleg csak hetei vannak, hogy eldöntsék mit akarnak: a zóna szétesését vagy teljes közösségvállalást. Az eurózónának van megoldása, ezt jól mutatja más fejlett országok (elsősorban az USA) példája. Úgy vélem heteken belül meg fogják hozni a döntést, amely vagy közös kötvénykibocsátásban, vagy ECB hozammaximálásban vagy valamilyen QE-jellegű megoldásban ölt testet. Ha nem teszik meg, a zóna szétesik...”