A Trianon-együttható

2012. július 25. 10:06

Mintha létezne egy politikai együttható a Kárpát-medencében: ha Szlovákia és Magyarország viszonya javulgat, a román–magyar kapcsolat romlani kezd és fordítva.

2012. július 25. 10:06
Szombathy Pál
Szombathy Pál
Új Szó

„Fico politikai fazonigazítása a barátságos arcot kérünk felületi jegyében történik, a román politika viszont a magyarországi kétharmados letámadás mintájára (még a plagizáló csúcspolitikus is stimmel), ám annak parlamenti-választási legitimációja nélkül dübörög. A megjelenésre leginkább Kóka Jánosra emlékeztető Victor Ponta román miniszterelnök nem kér a magyarokból, vagy legalábbis már úgy sem igyekszik tenni, mint ellenlábasa, a kényszerből demokráciavédővé alakult Basescu elnök korábban. (...)

Magyarország szomszédainak meg kellene szokni és emészteni a kisebbségi jogokat és törekvéseket: ami jár az EU-ban baszkoknak, dél-tiroliaknak, az miért ne lenne jussa a magyaroknak? Közben a gazdasági expanzió (Mol, OTP) mellett a közös piacok és gazdasági érdekek, térségi együttműködés világát is építeni kell: miért ne igyak szlovák sört, miért ne menjek síelni a Kárpátokba, miért ne járjon a szomszéd hosszú hétvégére Budapestre? Az idegenforgalom szegleteiben jól érezhető a Trianon-érzés oldódása. Ehhez persze szlovák, magyar, román politikának a közös érdekeket kell meglelnie, mert nincs sok értelme a multicégek gyorsan felszedhető lerakatainak csábítgatásában versenyezni egymással. Inkább építsünk közép-európai uniót, nemzeti érdekből.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 1 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
sunázó
2012. július 25. 12:58
A volt kisantant országokon még sokáig " belső féreg foga rág", amelyet nemes egyszerűséggel nevezhetünk a lelkiismeretüknek. Ebből adódnak vad szóbeli kirohanásaik, olykor ellenséges tetteik. Ezen nem változtat közös EU tagságunk, sem az EU egyik vezérbikája a franciák. Történelmileg érthető okokból. Itt csak egy változtathatna az említett országok és a hazánk közti viszonyon. Ha erős gazdasággal, nagyobb nemzetközi elismeréssel bírnánk. Csak ekkor vennék kisebbre egyesek a pofájukat.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!