Szigorítás jöhet Till Tamás gyilkosa miatt
Még börtönben kerülhet a panaszkodó elkövető – ha nem is emberölésért.
Brutálisan együgyű a vágy a diktatúra, meg a boldog békeidők után, mert ott legalább rend vót. Tényleg?
„Itt az eredménye a verbális keménykedésnek, a demagóg nyomásra egymás után végrehajtott értelmetlen szigorításoknak: a szabályok betartatásánál már elfogy a szufla. A közvélemény, amelyik értesül a bűncselekményekről – egy derék diktatúrában az esetek nagy részétől megóvnák az újságolvasót –, azt hiszi, hogy a közbiztonság egyre katasztrofálisabb helyzetben van, a politika meg kihasználja ezt, hogy határozottnak tűnjön, s hogy azt mutassa, hogy fellép a bűnözéssel szemben. Pedig Magyarországon hosszú éveken keresztül csökkent a bűnözés, méghozzá minden bűncselekmény-fajtában. Változást csak az utóbbi időszak hozott, immár a legfőbb ügyész által elismerten nő a bűnözés.
Ám ez a tény senkit nem fog arra indítani, hogy felülvizsgálja a büntetőjogi matolcsyzmust, hogy belássa, a mechanikus törvényszigorítás hajítófát sem ér. Nem, tovább gerjesztik a rendpárti pszichózist, és Bayer Zsolt is reflexből cigányozik tovább.
Brutálisan együgyű a vágy a diktatúra, meg a boldog békeidők után, mert ott legalább rend vót. Tényleg? Ezen Andrej Csikatilo, a szovjet rendőrállamban, 1978-90 között 52 emberrel végző rosztovi rém jót mosolyogna. Vagy Bruno Lüdke is röhögne, ő a náci diktatúra alatt produkált hasonló nagyságrendű áldozatszámot, de Kiss Béla cinkotai bádogos szintén (a Magyar Elsők közé sorozatgyilkos kategóriában vonulhatna be) lenézően csóválná a fejét azokon, akik szerint a csendőrtollak e téren bármit is szavatoltak volna. Ha már csendőrök: az e téren nagyon érzékeny Jobbik-szimpatizánsok figyelmébe ajánlom a Lédererné, mi van a kosárban? c. kuplét. A Horthy-korszak leghírhedtebb darabolós gyilkosságának tettese épp egy csendőrtiszt, egykori különítményes, Léderer Gusztáv főhadnagy volt. Hogy ez az út, a rendőrállam, a csendőrterror »rendje« emberséggel járhatatlan, amellett kudarcra ítéltetett, minden kultúrlény tudhatja. Amúgy ők is, a NER káderei, de most már szégyen lenne hazakullogni. Maradnak önnön sötétségük vermében, onnan üvöltöznek ki, másokon kérve számon azt a rendet, melynek megteremtésével ők vallottak kudarcot.”