A vezető elemző lerántotta a leplet az egyre gyurcsányosabb Magyar Péterről
Pindroch Tamás elmondta, hogy miért gyurcsányosodik a Tisza elnöke.
Gyurcsány Ferenc hozzászokhatott ahhoz, hogy politikai pályafutása alatt gyakran került a közvélemény kereszttüzébe. Az immár ellenzékben szereplő politikus számára nem történt ez másképpen az elmúlt egy évben sem.
„Az őszödi beszéd, majd kormányfői pozíciójáról történt lemondása után a kegyvesztett Gyurcsány úgy tűnt, háttérbe szorult az MSZP-ben, majd szándéka szerint meg szerette volna reformálni a pártot. Az MSZP-ben zajló belső konfliktussal párhuzamosan azonban Gyurcsánynak szembe kellett néznie az ügyészséggel is, miután a kormánypártok által ígért „elszámoltatás” őt is utolérte az úgynevezett Sukoró-ügy miatt. Az ex-miniszterelnök így kénytelen volt megválni mentelmi jogától. Az MSZP-n belüli ellentétek végül odáig fajultak, hogy a Gyurcsány vezette Demokratikus Koalíció Platform kivált a szocialista pártból, ám szándékai ellenére nem tudott frakciót alakítani a parlamentben, így a ciklus végéig függetlenként fognak politizálni.
A Schmitt Pál körül kirobbant plágiumbotránykor Gyurcsány keményen bírálta az akkori államfőt. Ekkor még nem tudta, hogy a következő plágiumügy gyanúsítottja éppen ő lesz. A szakdolgozatával kapcsolatos vádak szintén megosztották a bal és jobboldali politikai erőket. A kormány és a Jobbik szerint az őszödi beszéd folytatásáról van szó, míg az ellenzék megosztottabb a kérdés megítélésében.
Gyurcsány Ferenc fő célja új pártjának megalakításával az volt, hogy kormányképes alternatívát hozzon létre a Fidesszel szemben, egy erős baloldali szövetség képében. Eddigi munkálkodása azonban nem tűnt kifejezetten sikeresnek, hiszen míg az MSZP-ről elmondható, hogy esetlegesen potenciális szövetségesének tekintené a DK-t, addig az LMP többször is jelezte, nem kíván együttműködni Gyurcsány pártjával.”