Pressman már az amerikaiaknak is irtó ciki volt: a lehetséges utódja mindent helyreállítana
„Az amerikai nép nevében bocsánatot kérek ezért a viselkedésért” – mondta Bryan E. Leib.
Ne az minősítsen már engem, hogy milyen logó van a mikrofonra tűzve, hanem az, hogy mit beszélek bele, csak ennyit kérek. Interjú.
„Az imént azt mondtad, hogy a kereskedelmi médiumok gyarmatosítják a tudatot. Ha résztvevője vagy az RTL Klub Csillag Születik című műsorának, azzal legitimálod a csatorna gyarmatosító politikáját.
Ez logikus, csakhogy ha nem vennék részt benne, akkor most nem beszélgetnénk, nem lennél kíváncsi a véleményemre, és én nem tudnék szólni a rendszerszintű válságról. A világ közös pénzneme sajnos a kereskedelmi mainstream, úgyhogy megkötöttem ezt az alkut.
Gondolkodtál rajta?
Egy hétig.
Sok érv szólt a belépés mellett?
Elsőre nemet mondtam. Utána pár napig föl sem merült, hogy hibás döntést hoztam volna. Aztán felvetődtek ellenérvek, majd néhány napos osztás-szorzás után úgy határoztam, hogy beszállok. Arra jutottam: nagyon nagy hiba elvállalni, de egy fokkal nagyobb hiba lenne elutasítani.
Korábban megannyi emblematikus performansz résztvevője voltál a Reklámtörvényszék üléseitől kezdve a Trianon-relativizálás című groteszken át a dalszövegelemzésekig. Nincs ellentmondás az akkori munkásságod és a mostani szereped között?
Sokak részéről ért bírálat, sokszor hallom: nem erről volt szó. Valóban rendszeresen bíráltam a kereskedelmi televíziózást, de azt is látni kell, hogy mindvégig kereskedelmi televízióknál és rádióknál dolgoztam. Igaz, kisebbeknél. Úgy állok hozzá, hogy ha valaki a pofám elé mikrofont tol, akkor abba én beszólok. Ne az minősítsen már engem, hogy milyen logó van a mikrofonra tűzve, hanem az, hogy mit beszélek bele, csak ennyit kérek.”