Nemzeti konzultáció: arról lehet dönteni, hogyan tovább a magyar gazdaságban
A Fidesz mindenkit arra kér, hogy töltse ki a nemzeti konzultációt.
Mintha lenne valahol egy kaszinó, abban különterem a VIP–vendégeknek, akik egy olyan ruletten játszanak, aminek minden mezőjén ugyanaz a szám szerepel. Vagyis minden fogadás tuti nyereményt produkál, a kockázat nulla.
„A januárban lemondott Ángyán József noha név nélkül, de elég részletesen kifejtette a problémát, és emlékezhetünk, hogy a szakállamtitkár akkor mondott le, amikor az állami tulajdonú földek bérleti jogára új pályázatot írt ki a kormányzat. Mint utóbb kiderült, az egész pályázati rendszer egy titkos, áttekinthetetlen ganédomb, a visszaélések melegágya. Az Orbán-kormány most mutatta meg igazán, mennyire tesz a családi gazdaságokra, vagy akár a kis helyi szövetkezetekre vagy egyesülésekre. Erre tette fel a koronát a támogatást elnyerők körének összetétele is.
Szemlélve az adatokat az embernek olyan érzése támad, mintha lenne valahol egy kaszinó, abban különterem a VIP–vendégeknek, akik egy olyan ruletten játszanak, aminek minden mezőjén ugyanaz a szám szerepel. Vagyis minden fogadás tuti nyereményt produkál, a kockázat nulla.
Csányi, Nyerges, Leisztinger
A három komát igen jól ismerjük mindannyian. Most éppen az sem szempont, hogy még csak nem is állnak egy platformon politikailag. Mégis jól látható, hogy bizonyos befolyás felett teljesen mindegy egyeseknek, milyen színezetű kormány regnál Magyarországon, ők akkor is megtalálják a számításaikat. A blogelemzés ugyanis pontosan arra világít rá, hogy egy bonyolult céghálózaton keresztül, de végső soron ezeknél az emberéknél landol a támogatás – Csányi Sándornál, aki az OTP vezérigazgatója, Nyerges Zsoltnál, Orbán Viktor egyik legkedvesebb oligarchájánál és Leisztinger Tamásnál, aki viszont Gyurcsány Ferenccel és korábban az MSZP-vel jó kapcsolatokat ápolt. Lássuk a tényeket: Csányi tokkal-vonóval 3 milliárd 969 millió forintot, Nyerges 3 milliárd 739 millió forintot, Leisztinger pedig 2 milliárd 676 millió forintot kaszált. Ezen összegek nagyjából harmadát-negyedét teszik ki a területalapú támogatások. A többit különféle uniós pályázatokon nyerték el. Potom tízmilliárd forint. Meg az apró. Úgy látom vannak itt bőven, akiket a válság szele meg sem legyinthet.”