„Az újpogány tanok hirdetői, Alain de Benoist Új Jobboldalának követőitől a norvég templomgyújtogató black metalosokig azt gondolják, hogy a liberális kereszténység megfosztotta a nemzeteket életerejüktől. Alain de Benoist-val vitába szállt többek közt az amerikai magyar katolikus filozófus, Molnár Tamás, a hazai újpogány irányzatoknak a kereszténységgel való összeegyeztethetetlenségére pedig a püspöki kar hívta fel a figyelmet 2009-es körlevelében.
Gyakran halljuk mostanában, hogy meghaladott a jobb-bal felosztás. Szerintem ez nem igaz, csupán átalakult és bonyolultabbá vált. Mindenesetre a baloldali irányzatok továbbra is hívei a felszabadításnak, mindig van mi alól felszabadítani. A forradalmi nemzet gondolata a felszabadulás jegyében született meg, egyenlő emberek a nemzetállamban, egyenlő nemzetek a szent világszabadságban. A progresszió hajlamos mindent elnyomatási szemszögből nézni. Ezért konstruktivista és dekonstruktivista. Ami jó az egyenlőségnek és a felszabadulásnak, azt felépítik akár a semmiből is, ami nem, azt leépítik, erőszakkal, azaz elnyomással is. Mivel a nemzet, mint kiderült, elnyomásra is használható, egyes balos irányzatok mellőzésre ítélték. A ló egyik oldaláról átestek a másikra, egy-egy problémát a probléma potenciális okozójának eltörlésével vagy mellőzésével oldanának meg.(...)