„Örök szerelem, ettől nem lehet elszakadni” – így vallott a visszatéréséről a Mandinernek az olimpiai bajnok
Szász Emese a decemberi országos csapatbajnokságon a gyermekei előtt léphet ismét pástra.
Szerencsére az RTL Klubnál a főnökeink mindig olyan műsorokat osztanak ránk, amik tökéletesen megfelelnek a képességeinknek.
„Mi kell ahhoz, hogy valaki a te pályádon sikeressé váljon?
Elég összetett a dolog, egyértelmű recept nincsen rá. Úgy gondolom, hogy a fokozatosság és a lépésről-lépésre haladás kulcsfontosságú. Szerencsére az RTL Klubnál a főnökeink mindig olyan műsorokat osztanak ránk, amik tökéletesen megfelelnek a képességeinknek. Például mikor megkaptam a Kölyökklub vezetését, még nem álltam készen arra, hogy egy Szombat esti láz típusú műsort csináljak, de ez nem is történt meg. Úgy gondolom, az a legfontosabb, hogy az ember lépésről-lépésre tudjon haladni. Mert ha rögtön a mélyvízbe dobnak, vagy egy olyan terepre, amit nem tudsz megugrani, az egy kudarc élmény, ami akár azonnal elvághatja a karrieredet.
Mik a legjobb és a legrosszabb részei a szakmádnak?
Nagyon sok jó oldala van. Például ha az ember egyértelmű visszajelzést kap arról, hogy amit csinál, az jó, hogy szeretik, hogy népszerű, hogy példaként tekintenek rá. Ez jó érzés és legyezgeti az ember hiúságát. Meg az is jó érzés, hogy az ismertség az évek alatt egy olyan erővé válhat, amivel hatást tudsz gyakorolni másokra. Így akár egy-egy jótékonysági ügyben, vagy amit most elindítottunk, a nőiesség kérdésében én valamilyen módon példamutató lehetek. Persze negatív élményként ott van, hogy ha kint vagy a színpadon, a kamerák előtt, akkor a bírálók és a negatív vélemények is ugyanúgy megtalálnak. Egy átlagos foglalkozásnál kevésbé fordul elő, hogy ennyire egyértelműen az arcodba kapod azt is, ha valamit rosszul csinálsz, vagy ha nem szeretnek, és ezt meg kell tanulnod feldolgozni. Illetve az ember magánélete valahol megszűnik létezni, ha valamennyit adsz belőle, akkor még több kell, mert az embereket érdekli, és ez néha kellemetlen szituációkat tud okozni. De úgy gondolom, hogy Magyarországon ez azért nem ölt olyan méreteket, hogy ne lehetne kezelni.”