„A pénz beszól – ez lesz a címe az idei Media Hungary konferenciának. Adódik a kérdés: kinek és mit fog beszólni?
A mottóval arra próbáltunk utalni, hogy a válság a médiapiaci szereplőknél is a végletekig kifeszítette a költségvetéseket. A korábban jól bevált üzleti modellek egyre kevésbé tűnnek életképesnek, ugyanakkor a pénzszűke miatt a vállalkozások könnyebben kötnek kompromisszumokat a gyors bevétel reményében. A tulajdonosi érdek, a profitelvárás, a munkahely megtartásának kényszere természetesen mind legitimálja ezeket a döntéseket, ám nem szabadna elfelejteni, hogy hosszabb távon ezek a kényszerű döntések saját piacainkat rombolhatják. Miközben tehát »a pénz beszól«, meg kéne próbálni egyensúlyba hozni a bevételtermelés és az értékteremtés szempontjait.