„A holland ballib EP képviselők ismét belopták magukat a magyarországi baloldali liberális és ateista érzelmű polgárok szívébe a tegnapi brüsszeli Bizottsági vita kapcsán.
Sophie in 't Veld, a progresszív liberális D66 képviseletében osztotta immár sokadszor a magyar kormányt. A képviselő asszony megnyilatkozásait mindig őszinte csodálattal hallgatom, tisztelettel adózva a fantasztikus nyelvtudásának, retorikai képességenek, és annak, hogy micsoda őrületes önbizalommal képes annyi ténybeli tévedést és marhaságot úgy elhadarni, mint a gép. Úgy érzem, nem szeret semmit, ami konzervatív és keresztény, de szerencsénkre (vagy éppen szerencsétlenségünkre) őrületes energiáit inkább blogolásba, twitterezésbe, interjúk adásába és tévészereplésekbe fekteti, mint a tények megismerésébe és monjuk az új magyar Alkotmány elolvasásába.