Hivatalos: Gyurcsány emberének áll Tarjányi Péter
A biztonságpolitikai szakértő közösségi oldalán jelentette be a hírt.
A Szent Miklósról berögzült képben sok igazság van, ám vannak még újdonságok a süvege alatt.
„Miklós közkedveltségének egyik oka az volt, hogy szívén viselte a hétköznapi emberek sorsát. Legendáit olvasva óhatatlanul is Mátyás király jut eszünkbe. Miklós ugyanis gyakorta járta sötétedés után Myra városának utcáit, hogy a szürkület köpönyegébe burkolózva megtudhassa, milyen szükséget szenvednek a polgárok. Így jutott el egy este ama nevezetes ablak alá, ahol meghallotta, hogy a család úgy elszegényedett, hogy három eladósorba került lánynak nem futotta adományra. Krétai András szerint a lányok éppen azon vitatkoztak, hogy melyikük adja el magát rabszolgának, hogy a másik két nővér férjhez mehessen. Miklós megszánta őket, és egy zacskó pénzt dobott be az ablakon.
De hogyan kerül a csizma az asztalra, pontosabban a zokni a kandalló rácsra? A hagyomány erre is megadja a választ. Miklós a következő évben is megajándékozta a lányokat, hogy a középső lány is férjhez tudjon menni. A harmadik évben viszont nagy hideg szakadt a városra, és az ablakokat bespalettázva találta a püspök. Ekkor felmászott a sziklaoldalba épült ház tetejére, és a nyitott tűzhely kéményén dobta be az aranyat. A legkisebb lány éppen ekkor tette harisnyáját a tűzhely elé száradni, és a pénz éppen beleesett. A lányok azon nyomban kiszaladtak az utcára, s egy piros ruhás öregember távolodó alakját vélték felfedezni. Először azt hitték, hogy a közeli, hó borította Taurus hegyről látogatta meg őket a »Tél apó« ám hamarosan kiderült, hogy szeretett püspökük volt a jótevő. Miklós ezután névnapja előestéjén rendszeresen megajándékozta a gyerekeket, így Myra lakói a »Noel Baba«, »Ajándékozó Atyácska« nevet adományozták neki.
A Miklós nevéhez fűződő legendákban igen sok helyütt megjelenik a társadalmi-, vagy szociális igazságszolgáltatás problémája. A püspök Myra város polgárainak adócsökkentést eszközölt ki a császárnál, többeket megmentett a rabszolgaság, az üldöztetés vagy az igazságtalan ítélet elől. Egy éhínség idején a császári magtáraknak szállító hajókat sarcolja meg, amelyek csodák csodájára végül teljes rakománnyal érkeztek a császári kikötőbe. Hazánkban kevesen tudják, hogy Miklóst a hajósok is védőszentjüknek tekintik. Jeruzsálemi zarándoklata során a hajókaravánt, amellyel utazott hatalmas tengeri vihar lepte meg. A legenda Miklós nemcsak a fuldokló matrózok életét mentette meg, hanem csodálatos módon a törött árbocrudat is megjavította.”