Makropolisz

2011. november 03. 11:55

Elő lehet úgy is készíteni azt a népszavazást, hogy a görögöknek ne legyenek kétségeik, mi a helyes válasz.

2011. november 03. 11:55
Baka F. Zoltán
NOL

Elő lehet úgy is készíteni azt a népszavazást, hogy a görögöknek ne legyenek kétségeik, mi a helyes válasz. Ha világos lesz előttük, mit kockáztatnak egy elutasítással, talán megfordul a közhangulat. De ott van a talán. Pont a szavazás kétséges kimenetele miatt izzadtak le az euróövezeti nagyhatalmak vezetői a hír hallatán. Papandreu sokat kockáztat, de valószínűleg még sokkal többet nem nyerhet, mint ha automatikusan elfogadta volna az újabb, 130 milliárd eurós hitel feltételeit. Az euróövezetben manapság nem osztják bőkezűen az engedményeket, mert akkor a többiek is sorba állnak. Márpedig jelentkezőből van épp elég: olaszok, spanyolok, portugálok.

Azok tábora is gyarapodik, akik adják a pénzt, de cserébe most már kérnek is: áttekinthető, korrupciómentes államot, a lehetőségekhez, nem a vágyakhoz igazított szociális rendszert. Egyre hangosabb a morgás: minek adjunk oda, ahol azt nem becsülik. Egyszer elfogy az ő türelmük is, mint a görögöké. Az a pillanat nem csak Papandreu politikai karrierjének a végét jelentené.

Amerika választ! Kövesse élőben november 5-én a Mandiner Facebook-oldalán vagy YouTube-csatornáján!
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 9 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Doneter
2011. november 03. 21:18
A balkáni (bizánci) gondolkodás mód tökéletesen bejönni látszik. A görög miniszterelnöknek esze ágában sem volt kiírni a népszavazást. Ugyanis Ő ezt csupán meglebegtette mire azonnal ráharapott Európa és pánikba esett. Nagyon is okosan cselekedett az Ő szempontjából, tudta azt, hogy a pénzre országának szüksége van de létezik egy elégedetlen tömeg és parlamenti ellenzék kiket valamilyen módon le kell szerelni, tehát ki kellet provokálnia Európa nyomatékos rosszallását mivel ellenzékét arra késztette, hogy az általa kitárgyalt egyezséget nyomban fogadja el. Mi meg is történt azonnal, és megkezdődhetnek háttérben a koalíciós tárgyalások az új kormány alakításáról mert várhatóan a holnapi bizalmi szavazás után lemondathatják a jelenlegi kormányt. De Ő és pártja maradhat kormányban hatalmon. Ha pedig nem bukik meg akkor is marad mert az ellenzéknek most már látva Európa haragját mi csődbe taszíthatja Görögországot meg kell szavaznia a kialkudott egyezséget. Igy a pénz is meg van, meg a kormányon is maradhat valamilyen formában, most már Hellász népére csupán a munka vár.
tarackos
2011. november 03. 13:06
Másfél éve kellett volna erről népszavaztatni. Ez pedig a görög politikusok sara, most meg pofátlanul a népre hárítanák a felelősséget...
drieno
2011. november 03. 12:39
ami elmúlt, elmúlt a népszavazás akár meg is erősítheti a dolgot, de papandreunak, ha ilyen szándéka volt, hamarabb kellett volna közölni nyilván le akar lépni, valószínűleg nem látott más kiutat, és mint hős demokrata görög vesz búcsút, nem pedig, mint aki átverte a német görögnyúzó megállapodást - így talán még lesz egyszer visszaút, ezt a partit meg játsszák le mások, elege volt hogy mögötte égszakadás, földindulás? ki nem szarja le? különben is polgárháború van már, asok hülye a kiváltságaihoz ragaszkodik, amikor lehet, hogy februárban enni se lesz mit, ha nem fogadják el a pénzügyi mentőcsomagot....
anticonstitutionelle
2011. november 03. 12:36
Kormányülés van Athénban közben, állítólag elfogyott Papaendrou mögül a többség, még ma megbukhat.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!