Nemzeti konzultáció: arról lehet dönteni, hogyan tovább a magyar gazdaságban
A Fidesz mindenkit arra kér, hogy töltse ki a nemzeti konzultációt.
Szeretnénk-e, hogy önbíráskodó szabadcsapatok ellenőrizzék a közrendet, vagy meghagyjuk ezt a feladatot az államnak és a rendőrségnek?
„A közrend felbomlásának kérdése igencsak megmozgatta a filmkészítők fantáziáját, azonban a szerzők más és más következtetésekre jutottak. A bűnözés elharapódzása és a rendfenntartó erők tehetetlensége a város lesüllyedését hozzák magukkal. Az egyszerű polgár kiszolgáltatottá válik a bűnözőkkel szemben, sem a rendőrség, sem az általuk óvott törvények nem képesek szavatolni az emberek biztonságát. Ez az általános alaptörténet. Ekkor jelenik meg a hős vagy valamilyen szuperhős formáció, aki/akik a kezükbe veszik az eseményeket, mivel ezt senki más nem teszi meg helyette/helyettük. Erre a történetre alapul nagyjából az összes képregényfilm: a Batman, Flash, Superman, stb. A probléma azonban ott kezdődik, hogy ezek a hősök is emberi természettel rendelkeznek - még ha erejük az istenit is közelíti. Nem képesek mindig minden esetben racionális döntéseket hozni és ugyanakkor olyannyira individuumok, hogy a legtöbb esetben az együttműködésre sem képesek. Batman mind a két esetre kiváló példa. A Dark Knight című filmben, amikor Joker döntési kényszer elé kényszeríti, hogy választhat, hogy szerelmét, avagy az új államügyészt, Harvey Dentet akarja-e megmenteni, Batman emocionális döntést hoz, és nem a közösség érdekét tartja szem előtt. Valamint olyannyira antiszociális, hogy mindig a maga útját járja - nem lesz tagja az Igazság Ligájának sem. (...)
És akkor eljutunk ahhoz a problémához, hogy ki őrzi az őrzőket? Ha ugyanis nem kérte fel őket senki sem arra, hogy megmentsék a világot - magyarul nem rendelkeznek demokratikus felhatalmazással -, akkor nincsen joguk ahhoz, hogy a rend és törvény nevében lépjenek fel. További probléma, hogy ha nincs ilyen felhatalmazásuk, akkor nem ellenőrzi működésüket sem senki és semmi. Szubjektív érték- és erkölcsszemléletük miatt pedig akcióik gyakran a visszájára sülnek el és azzá válnak, amik ellen harcoltak. A kérdés tehát az, hogy szeretnénk-e, hogy önbíráskodó szabadcsapatok - mint a Knight Riderből ismert Jog és Igazságért Alapítvány - ellenőrizzék a közrendet, vagy meghagyjuk inkább ezt a feladatot az államnak és a rendőrségnek?”