Selyemút – végállomás?

2011. április 28. 19:34

Hazánk a megvalósuló gazdasági „selyemút végével” végre nem a vége lesz valaminek, de a reménybeli kezdete.

2011. április 28. 19:34

Meglehet, Demján Sándor nem a legegzaktabb módon használta kínai útja során hazánkkal kapcsolatban a »selyemút vége« kifejezést, én mégis telitalálatként értékelem. Valójában modern selyemútról szólt, de a »vége« okán ez most mindegy. Mert ezen van a hangsúly, a végen, a végeken, a végén. (...)

Ha Demján Sándor »elosztó logisztikai oázis« jelentésben ajánlja a magyar »végvárat« – jól teszi. Jól tette, hogy gratulált Kína kiemelkedő gazdasági teljesítményeihez. Az IMF szerint 2016-ra Kína lesz a világ legerősebb gazdasága. »Oázisunkat« ajánlva méltán emelte ki, hogy hazánk a tudományos és a kulturális teljesítményei, vállalkozói tapasztalat-gazdagsága okán is alkalmas ilyen szerep betöltésére. Demján Sándornak üzenjük: Well done boy! A kapcsolatépítés okán kínaiul is illene leírni – ez egyelőre (!) még nem megy. Majd ha ideér a selyemút.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 4 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
balbako_
2011. április 29. 11:32
A gazdaságban nincs ellenség és nincs barát. Kínának van pénze nekünk meg kéne pénz. Miért mindig a Sorosok, Rotschildok vagyonát szaporítsuk, hátha a kínai jobb feltételekkel kapható.
nick89
2011. április 29. 07:32
Nem "elosztó logisztikai oázis", hanem adó- és vámmentes budapesti Kínai Különleges Gazdasági Övezet, amiről beszélünk. http://www.harommajom.hu http://www.monoricenter.hu A szemünk láttára tette tönkre a magyar gazdaságot, élősködik rajtunk,de szerencséjükre mindig kerül patrónus mögéjük. Vajon miért?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!