A románt koppintó zászló nem tradicionális

2011. április 26. 10:25

Ha abból indulnánk ki, mint az ellenzék, akkor most is tele lenne a város Vörös Hadsereg útjával és Lenin úttal. Interjú.

2011. április 26. 10:25

– Az utókor azokat a városvezetőket szokta feljegyezni, akik valami maradandót alkottak. A ciklus végén ön mivel szeretne büszkélkedni?

– Miért gondolják, hogy csak az a jó városvezető, aki épít valami hatalmasat? Itthon elképesztő szlogen, hogy csak az lehet valaki, aki toronyházakat, óriáskerekeket vagy óriásbálnát épít. Ma az igazi feladat ebben a városban rendet rakni, biztonságot adni, Budapestet működőképessé tenni, pénzügyi stabilitást teremteni, és aztán előkészíteni olyan nagyszabású terveket, amelyek évek múlva megvalósulhatnak. Az elődeim hiába mondják az ellenkezőjét, a botrányos 4-es metróén kívül semmilyen nagyberuházás előkészítését nem hagyták ránk. Pedig egyebet sem hallottunk, mint hogy mennyi programot indított el az MSZP–SZDSZ, s nekünk csak bele kell ülnünk a készbe, és elindítani azokat. Egyébként éppen most hívtam össze az építésztanácsot. Azt a feladatot kapták, hogy Finta József fiókomban fekvő harmincegy javaslatából kettőt-hármat-négyet részletesen dolgozzanak ki, hogy kivihessük a nemzetközi ingatlanbörzékre. Feladatuk – egy szélesebb szakértői fórummal – új fejlesztési stratégiát készíteni, és kitalálni Budapest »ikonját«.

– Magántőke nélkül nem megy?

– Hát hogyan menne? Még az uniós támogatáshoz is önrész kell, miközben üres a kassza. A városban nem tudunk bankadót kivetni, sőt önállóan semmiféle helyi adót nem szedhetünk be. Minden adót a kerületek szedhetnek be. Egyébként akad alkalmatlan kerületi polgármester, aki minden korszerű tervet keresztülhúz. Aki minden európai nagyvárosi trenddel szembemenetelve azért lobbizik, hogy a közúti közlekedés kapjon teret a kötött pályás közlekedéssel szemben. A ciklus sikeressége szempontjából az a legfontosabb kérdés, hogy a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség mennyi pénzt hajlandó adni a budapesti fejlesztésekre. Továbbá nagyon sok függ attól, hogy hogyan sikerül a közigazgatási reform. (...)

– Mikor tudjuk meg, hogy milyen lesz Budapest új zászlója?

– Először is a mostani, a románt koppintó zászló nem tradicionális. Azt Buda és Pest régi zászlóinak összevonásával hozták létre, és Demszkyék az aranyszínt sárgára cserélték. A zászlót meg fogjuk változtatni, amiben szerintem nincsen semmi sértő, egészen addig, amíg Bukarestnek sem piros-fehér-zöld a színe. Több tervezet készül, a képviselő-testület majd dönt a végeredményről. Ugyanez a helyzet az utcanevekkel is. Néhány változtatást határoztunk el. Gyakorlatilag eldöntöttük, hogy a Moszkva tér visszakapja Széll Kálmán nevét. Egy olyan makulátlan államférfi nevét, akit minden oldal tisztel. A Roosevelt tér esetében el kellett magyaráznom a szocialistáknak, hogy van ott egy híd és a tudományos akadémia, amelyeknek van némi közük Széchenyihez, így nagyon is indokolt, hogy az ő nevét kapja meg a tér. A Köztársaság tér pedig II. János Pál pápa tér lesz. Túl kell esni ezeken a dolgokon, és nem kell vele tovább foglalkozni. Ha abból indulnánk ki, mint a mindent megakadályozni kívánó ellenzék, akkor most is tele lenne a város Vörös Hadsereg útjával és Lenin úttal. Egyébként sokkal több virágos, fás parkot szeretnénk kialakítani, nem engedjük beépíteni a Városháza mögötti teret sem, ahogyan az elődeim eltervezték, hanem egy gyönyörű zöldterület lesz ott. Rendbe rakjuk a várost, visszafogjuk a költségeket, és élhető, tiszta Budapestet teremtünk. Ez az, amire büszkék leszünk.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 36 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
states
2011. április 27. 03:35
Igaza van Tarlósnak, ez a mocskos balbagázs szíve szerint még most is Lenin krt-on lakna, és Vörös Hadseregen ballagna, ha tehetné. Ugyanúgy, ahogy azt az ocsmány kőkupacot is ott a Szabadság téren utolsó leheletéig védi, ami semmi másnak nem az emlékműve, mint a megerőszakolt nőké, meg a Szibériába hurcolt százezreké. Na meg a vérbe fojtott forradalomé.
Akitlosz
2011. április 26. 23:00
Be sem szabadott volna vezetni ezt a román zászlót Budapestnek, de ugye Demszky az Demszky. Lengyel római pápáról, aki még csak nem is régóta halott, nem tudom minek Budapesten közterületen teret elnevezni. Valószínűleg ez is pártakció, a semmilyen támogatottsággal nem rendelkező vallási fanatikus, keresztény fundamentalista KDNP egyik újabb műve. Ez a társaság sem a hazát teszi az első helyre "értékrendjében". :-(
OrangeOrder
2011. április 26. 22:19
Figyeltétek a komcsiliberálisoknál, hogy -csúnya nácik bemocskolták az árpád-sávos zászlót, nem szabad használni DE -Bp. zászlaja előbb volt, meg különben sem ugyanaz (az árpádsávos sem...) Kettős mérce? :) Én belátom amúgy, hogy a főváros trikolórja akár előbb is lehetett Romániáénál, de hányingert kapok ettől az ocsmány hármastól sajnos, ilyen reflex alakult ki bennem. Amúgy most fog lassan bekövetkezni az, hogy a szoclib oldal az eddigi dicsérés, felnyalás után elkezdi Tarlóst lejáratni, ahol csak érik. Gyanúsan kesztyűs kézzel bántak vele, de ennek vége.
Csomorkany
2011. április 26. 20:27
Zászló-ügyben azt mondanám, a románok nyertek, persze erős hátszéllel: egy nemzetnek sokkal több esélye van a zászlóját nemzetközileg ismertté tenni, mint egy városnak. Ez lényegében nem történelmi, hanem érzelmi kérdés. A piros-fehér-zöld zászlóról nem az olaszok jutnak az eszünkbe, a piros-sárga-kékről meg igenis a románok. Ez van. Ékes magyar nyelven a "román zászló"-ra 165 000 találat jön ki a gugliból, "Budapest zászlaja"-ra 27 100 Még a saját nyelvünkön sem vagyunk versenyképesek a városi zászlónkkal. Ugyanez "magyar zászló"-val 560 000 találat, "olasz zászló"-val 248 000.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!