Olyan régimódi emberek vagyunk, akik jobban szeretnek veszíteni Szókratésszel, mint nyerni Marxszal

Ami a Mediaworks-harcostársakkal történik, az szégyene a közösségünknek.

Mire elnyomom – odakinn – a csikket, kezdődik a televízióban a Való Világ. Zárt térben vannak, elég régóta. Nekik szabad? És meddig?
„A politika már csak olyan, ez a természete, hogy egymással szembebeszélnek az ellenfelek, akkor is, ha az érdekeik azonosak. Egészen addig, amíg ki nem derül, hogy valamelyik fél idegen érdekek kiszolgálója. Innen már könnyű eljutni a hazaárulás vádjáig, egymásnak ronthatnak a dohányos homoszexuálisok és a füstmentesek, cigány családok szidják majd a magyarokat, hogy még ezt a kis örömöt is elveszik tőlük a parasztok, azaz mi, magyarok, innen egy lépés, hogy megállapíttatik, ki filoszemita, s ki nem, vagy csak kevésbé.