„A Barroso vezette Európai Bizottság évek óta nem hajlandó a génmódosított növények engedélyezési eljárásának szigorítására. Ezzel 27 ország miniszteri szinten kifejezett egyöntetű akaratát, közel 1 millió európainak – állampolgári kezdeményezés formájában kifejezett – felszólítását veszi momentán semmibe. (...) Barroso új bizottságának legelső intézkedése a BASF konszern Amflora nevű génmódosított burgonyájának engedélyezése volt, melyről az ENSZ Egészségügyi Világszervezete (WHO) és az Európai Gyógyszerügynökség (EMEA) is megállapította, hogy antibiokum ellenállóképességet okozhat. Szerencsére ez már szélesebb körben okozott botrányt. (...)
Miért is volna szükségünk kukoricában skorpiógénekre, paradicsomban lepényhalgénekre, búzában emberi vörösvérsejtekre, vagy génmanipulációval jobb szagúvá tett sertésekre, csak hogy az engedélyezett vagy sorban álló példákból szemezgessünk? Hogy a világ éhezőin ez nem segít, az tény. Az eddig elszabadult génszennyezések, az eddig kiderült egészségügyi, ökológiai kockázatok, a génvándorlással megfertőzött földek értékvesztése jól mutatja, hogy a GMO-k kártékonysága viszont egyértelmű.
2005-ben, 2007-ben, 2009-ben és 2010-ben években sikerrel védtük meg az országot a génmódosított növényektől. Ahhoz, hogy ne örökké ezeket a meneteket járjuk, most tehetünk valamit: az Unió soros elnökeként Magyarország nagyban hozzájárulhat az újratárgyalás alatt álló engedélyeztetési eljárás megszigorításához. Európa mögöttünk áll, és ez egy jó alkalom lehet arra, hogy a mostani botrányok helyett valami progresszív lépéssel vonjuk végre magunkra a figyelmet. Sikerülhet!”