Kubatov Gábor és a Fradi reagált Csányi Sándor kijelentéseire

A klubelnök nem hagyja szó nélkül az MLSZ elnökének mondatait.

A konfliktusszag még terjeng, de hamarosan kezdődik a szezon, és ezt az orrfacsaró szagot csak az újabb Fradi-sikerek szélvészgyors beáramlása oszlathatja el.
Furcsa konfliktusszag terjed mostanában futballkörökben. A legfurcsább az, hogy ezt Csányi Sándor, az MLSZ elnöke egy Nemzeti Sport-interjúban kezdte terjeszteni; mintha a lábasa aljára odakozmált volna a Fradi.
Az a csapat, amelyre egy szakszövetségi elnöknek a legbüszkébbnek kellene lennie:
a zöld-fehérek fényesítették leginkább az elnök szakmai koronáját. Ez a csapat nyert az elmúlt tíz évből, mióta Kubatov Gábor az elnök, nyolcszor bajnokságot, ez a társaság szereplője az elmúlt hat évben a nemzetközi kupasorozatoknak, s innen kerül ki a legtöbb válogatott játékos is.
Ehhez képest Csányi Sándor ad egy olyan nyilatkozatot, amelyben sajátos, nem egy esetben sértő megjegyzéseket tesz a legpatinásabb, egyben legsikeresebb magyar egyesületre.
Mi szükség van erre?
Kubatov Gábor a FradiMédia YouTube-csatornáján egyenes válaszokat adott a megjegyzésekre.
Mi tagadás, volt is mire, mert Csányi Kubatovot „klubja és politikai közössége szégyenének” nevezte,
miután nem határolódott el a ferencvárosi szurkolók Csányit érő obszcén rigmusaitól, amelyekben az édesanyját is emlegették.
Sajnos meg kell állapítani, hogy több mint egy évtizede rossz a viszony a labdarúgószövetség és a Fradi között. Sokak szerint úgy tűnik, hogy az MLSZ elnöke mély, személyes sértettségét azzal vezeti le, hogy akár még a szabályrendszert is úgy alakítja, hogy kiszúrjon azokkal, akik nem tetszenek neki.
Kubatovot – mint elmondta – meglepte az a személyeskedő hangvétel, amit Csányi Sándor megütött,
főleg azért, mert az MLSZ elnökével jó viszonyt ápolt. „Általában ez úgy szokott lenni ilyenkor, hogy ha valakit valami bánt, akkor nem a sajtón keresztül üzen, hanem felhívja a másikat és ezt letisztázza. Ez nem történt meg. Ezt sajnálom és fájlalom is” – húzta alá a klubelnök.
Arra pedig, hogy az MLSZ-elnök sérelmezte, hogy a Fradi-szurkolók az édesanyját szidták, Kubatov pedig nem állt ki mellette, így reagált: „Ha az a kérdés, hogy elítélem-e ezt a dolgot: igen, elítélem, mint ahogyan minden más ilyet. De legyünk méltányosak, sok éve dolgozunk együtt, de soha nem hallottak még tőlem olyan interjút, hogy például, milyen jó lett volna, hogy amikor a vénaszkennert bevezettük, az MLSZ támogatott volna minket ebben. Vagy amikor 1500-an tüntettek a házam előtt a vénaszkenner ellen (emlegetve az ő édesanyját is – a szerző).
Kockára volt téve a személyes biztonságom, a családomé, akkor az MLSZ elnöke, elnöksége nem emelt szót ez ellen.”
Konfliktusforrás a két szervezet között az az új szabály, miszerint öt magyarnak mindig szerepelnie kell minden NBI-es csapatban az előttünk álló szezontól, különben óriási pénzektől esnek el a klubok. A Fradit meg sem hívták ezekre az egyeztetésekre, noha Csányi sándor kijelentette, „futballszakmai szempontból érdemi kifogás, komolyan veendő futballszakembertől nem hangzott el”.
Kubatov azonban kifejtette: például a tulajdonosi bizottságot sem kérdezték meg, amelynek Kubatov tagja. Ahogy a szakmai bizottságot sem,
amelyben Hajnal Tamás képviseli a Ferencvárost. Maga Marco Rossi szövetségi kapitány is udvariasan, de határozottan azt jelentette ki, hogy nem ez a legjobb irány.
Kissé hatalomközpontú megnyilvánulás Csányi részéről, mikor hangsúlyozza:
Talán nem kell indokolni, hogy aki a forrásokat biztosítja, annak joga van célokat kitűzni.
És jó lenne, ha végre mindenki megértené, hogy a mi céljaink a sportkormányzattal közösen a klubok érdekét szolgálják elsősorban.” Fölhozta Ausztria és Lengyelország példáját, ahol ugyan alkalmazzák ezt a szabályt, de meglehetősen sikertelenül.
Ám az eredményesség a legfontosabb. Lehet nekünk papíron a legjobb szabályunk, ha nem tudunk általuk a pályán sikereket elérni, akkor azok fabatkát sem érnek.
Ahogy Ausztria vagy Lengyelország sem tud. A legfőbb zsűri ugyanis a közönség, s ha a publikum nincs kiszolgálva, akkor csak az asztalfiók örül az „innovációnak”.
Szóval konfliktusszag még terjeng, de hamarosan kezdődik a szezon, és ezt az orrfacsaró szagot csak az újabb Fradi-sikerek szélvészgyors beáramlása oszlathatja el.
Egyetérthetünk Kubatov Gáborral, aki tiszteletet, nagyvonalúságot és pártatlanságot várna el az új szezonban az MLSZ-től. Csak a siker lehet ugyanis iránymutató a Fradi-MLSZ vitában a labdarúgás jövője szempontjából.
(Nyitókép: Illyés Tibor / MTI Fotószerkesztõség)
Ezt is ajánljuk a témában
A klubelnök nem hagyja szó nélkül az MLSZ elnökének mondatait.
Ezt is ajánljuk a témában
A Ferencváros elnöke reagált az MLSZ elnökének korábbi kijelentéseire, valamint az új fiatalszabályról is kifejtette véleményét.